Kiermasz świąteczny! Zapraszamy!
Najbliższe wydarzenia w MDK Wołomin
UWAGA!
Andrzejki w szkole!
30 listopada w naszej Szkole Samorząd Uczniowski i Klub Wolontariatu wraz z Opiekunami p. Emilią Suchocką i p. Edytą Sokołowską zorganizował atrakcje z okazji andrzejek. Wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w grach, zabawach i wróżbach oraz była mini dyskoteka dla wszystkich uczniów.
Była to okazja do integracji grup oraz wspólnej zabawy, która sprawiła, że pobyt w szkole tego dnia był na pewno atrakcyjny. Poniżej kilka zdjęć z zabawy.
26
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Dzień 25 listopada ustanowiony został na całym świecie Dniem Pluszowego Misia. W związku z tym dzieci i uczniowie, zaplanowali i zrealizowali szereg działań związanych z ulubioną zabawką.
Uczniowie z wychowawcami zapoznali się z historią powstania maskotki, przypomnieli sobie najbardziej znane na całym świecie, a także w Polsce MISIE - postaci z bajek. Pojawił się Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek czy Coralgol.
Dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne przedstawiające niedźwiadki. Wykorzystano technikę rysowania farbami. Pracami udekorowano sale. Uczniowie wspólnie stworzyli z worków i balonów dużego MIŚKA. W piątek 25 listopada uczniowie przynieśli do szkoły ukochane pluszowe maskotki, wzięli udział w sesji zdjęciowej i każdy miał okazję do podzielenia się historią własnego pluszowego przyjaciela.
Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy pięknie wykonanych prac, a Rodzicom życzymy, aby i oni z tej okazji przypomnieli sobie swojego pluszaka z dzieciństwa.
17
Wycieczka klas 1-3 do Wołomina!
Śladami Zofii Nałkowskiej odbyła się wycieczka klas 1-3 Muzeum Nałkowskiej mieszczące się w Wołominie to świetne miejsce na zapoznanie się z jej ciekawą osobą oraz życiem.
Kolejnym przystankiem w naszej wycieczce był cudowny, interesujący spektakl w Kinie Kultura pt. ,,Rumcajs ratuje Cypiska".
Zwieńczeniem wyjazdu było naładowanie baterii w uwielbianym przez dzieci miejscu- M'c Donald. Wszyscy wrócili najedzeni i zadowoleni.
10
Rządowy Program "Aktywna Tablica"
Drodzy Rodzice, Uczniowie!
Chcielibyśmy przekazać fantastyczną wiadomość. Dzięki zaangażowaniu Nauczycieli, Pani Dyrektor oraz Gminy Tłuszcz udało się pozyskać 35 000 zł z Rządowego Porgramu "Aktywna Tablica". Wkład własny szkoły to 8 750 zł.
Pomoce dydaktyczne, w które została wyposażona szkoła to:
- Zestwa 2xMonitor Mate 65 wraz z aplikacjami terapeutycznymi;
- Tablety Huawei MediaPad T10 - 8 szt.
- Program - Moc Emocji PRO kompetencje emocjonalno-społeczne poziom 2
- Program - Eduterapeutica. SPE. Dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia. Klasy 4-8
- Program - Eduterapeutica. SPE. Klasy 1-3
- Laptopy MICROSOFT Surface Go - 2 szt.
Szkolny konkurs plastyczno-techniczny "Świąteczna choinka"
Szkolny konkurs na ozdobę bożonarodzeniową!
Wycieczka szkolna do Wołomina do sali zabaw "Fikołki"
23 listopada odbyła się integracyjna wycieczka do sali zabaw Fikołki w Wołominie. W wycieczce uczestniczyła klasa "0", I i II klasa. Uczniowie oprócz wspaniałej zabawy wzięli udział w warsztatach, gdzie samodzielnie mogli wykonać slime. Uśmiechów, radości i zadowolenia nie było końca.
9
"Jarzynowa Awantura" - przedstawienie wykonane przez II klasę
"Jarzynowa awantura" to tytuł przedstawienia, które klasa II przygotowała dla najmłodszych z naszej szkoły. Przedszkolaki oraz uczniowie z klasy "0" oglądali całe przedstawienie z zaciekawieniem. Na koniec wszyscy bawili się świetnie w zabawach muzyczno-tanecznych. Było to bardzo ciekawe doświadczenie zarówno dla klasy II jak i pozostałych dzieci.
Wyniki konkursu „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”
W dniu 10.11.2022 r. podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zostały ogłoszone wyniki konkursu „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Udział w konkursie brały wszystkie klasy 4-8. Klasowym Mistrzem Tabliczki Mnożenia mogła zostać tylko jedna osoba.
Zwycięzcami byli:
kl. IV – Mikołaj Banaszek
kl. V – Alicja Skonieczna
kl. VI – Sebastian Bala
kl. VII – Oskar Stępień
kl. VIIIa – Wiktoria Borczyńska
kl. VIIIb – Natalia Pytkowska
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników!
Nauczyciel matematyki
Klaudia Karolak
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, Dzień Tolerancji i Dzień życzliwości!
20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników- tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji. Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do naszych szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność.
16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 21 listopada jest Dniem Życzliwości. Z okazji tych trzech wyjątkowych świąt na korytarzach naszej szkoły oraz w salach lekcyjnych zawisły gazetki tematyczne wykonane przez uczniów, na lekcjach rozmawialiśmy o tolerancji, życzliwości i o naszych prawach.
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.1
Podziękowania za udział w akcji #SzkołaDoHymnu
Kiermasz taniej książki!
Po raz kolejny w bibliotece szkolnej zagościł „Kiermasz taniej książki”. Tym razem dostępne są głównie książeczki dla młodszych dzieci, ale także repetytoria oraz książki obyczajowe i poradnikowe.
Za sprzedaż książek biblioteka otrzymuje w formie rabatu wybrane nowości, które po zaksięgowaniu trafiają na biblioteczne półki, a następnie do czytelnika.
Kiermasz będzie się odbywał w dniach 15 - 30 listopada br. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji.
11 listopada - Święto Niepodległości! #SzkołaDoHymnu
11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wtedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym.
Po zakończeniu I wojny światowej, Polska wróciła na mapę Europy. 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową oraz naczelne dowództwo wojsk polskich. Chcąc upamiętnić ten dzień, już w 1937 r. sejm polski przyjął ustawę o ustanowieniu 11 listopada Świętem Niepodległości. Podczas II wojny światowej obchody Dnia Niepodległości były zakazane. Po wojnie święto zostało oficjalnie zniesione przez komunistów. Dopiero w 1989 r. 11 listopada ogłoszono ponownie Świętem Niepodległości.
Konkurs plastyczny "Elfy i Skrzaty pomocnicy Świętego Mikołaja"
Konkurs plastyczny dot. Marii Skłodowskiej-Curie!
Archiwum Aktualności