Certyfikat z programu: "Trzymaj Formę"
XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Piosenka jest dobra na wszystko"
Szkolny Konkurs "MAM TALENT"!
Międzyklasowe zawody sportowe w "Dwa Ognie"!
Wyniki szkolnych konkursów!
W konkursie plastycznym „Dbajmy o naszą planetę” zostało docenionych nagrodami 6 uczniów: Alicja Skonieczna z kl. VI oraz uczniowie z klasy III: Magdalena Skonieczna, Sebastian Skonieczny, Alicja Kądziela, Bartłomiej Kurek, Dominika Bojkowska, Alan Ołdak.
W szkolnym konkursie patriotycznym recytatorsko-wokalnym wzięło udział 13 uczniów. Konkurs ten był podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VII. Uczniowie recytowali wiersze takie jak: „Płynie Wisła, płynie”, „Ziemia rodzinna”, „Polska” i śpiewali piosenki: „Dziewczyna z granatem”, „Szara Piechota”, „Miejcie nadzieję”.
W kategorii klas I-III: I miejsce zajęła Magdalena Skonieczna z kl.III, II miejsce zajęła Emilia Lewandowska z kl. II, III miejsce zajęła: Hanna Skotnica z kl. I. Wyróżnienia: Anastazja Jurkowska z kl. III, Alicja Kądziela z kl. III, Lena Więch z kl. III
W kategorii klas IV-VIII: I miejsce zajęła Alicja Skonieczna z kl. VI, II miejsce zajęli: Szymon Kur z kl. VI i Julia Pasierb z kl. VI, III miejsce zajęła: Zofia Suchocka z kl. IV. Wyróżnienia: Sebastian Bala z kl. VII i Mateusz Więch z kl. VII.Gratulujemy wszystkim!!!
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
– Klaudia Karolak
Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja!
30 kwietnia, jak co roku w naszej szkole, uroczyście obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego i hymnu szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali przedstawienie, które przeniosło nas na chwilę w przeszłość, uświadamiając, jak ważnym dokumentem jest konstytucja. Następnie uczniowie zaśpiewali piosenki patriotyczne, które zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Na koniec akademii uczniowie, aby uczcić Dzień Flagi, przedstawili taniec z flagami, który był dużym zaskoczeniem dla publiczności.
Uroczystość była wspaniałą okazją do uczczenia pamięci bohaterów walczących o wolność Polski oraz do refleksji nad wartościami, które są dla nas ważne jako naród.
Klaudia Karolak
1315dea6f6-6032-46be-a31d-9f8a7a9ac573%281%29.mp4251977d5-21ca-4f82-b1cc-afe15a01b696.mp431e7ad36-a5d9-485a-84f2-e29c744ddd1d%281%29.mp43b366329-7810-4b01-808a-f013b14b28f0.mp43edb5423-abe2-46b8-9ecd-9a7828c10a1a%281%29.mp47fef9cfe-a12c-496c-aa3c-b02eb64db0ed.mp494d3b8aa-ddd6-4e86-9c16-44fde5064331%281%29.mp4c60603b3-0403-4f48-abbd-74519f3bd51e.mp4
Piesza wycieczka do OSP w Miąsem
We wtorek 21 maja uczniowie naszej szkoły - klasa I i zerówka odwiedziły druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miąsem. Dzieci miały możliwość zwiedzenia remizy strażackiej, z bliska mogły podziwiać wyposażenie samochodu pożarniczego, jakim dysponuje straż podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, przekazać wiadomość przez radiotelefon i wejść do wozu strażackiego. To była wspaniała lekcja o bezpieczeństwie i ważnej roli strażaków w naszym społeczeństwie.
Serdecznie dziękujemy druhom z OSP w Miąsem za umożliwienie dzieciom zwiedzania remizy strażackiej, dziękujemy za ciekawe zajęcia, uśmiech i życzliwość.
Ewa Tymińska
4
Dni Tłuszcza
17 maja - Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci!
17 maja, Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci.
Przypominamy numer 800 12 12 12, to Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Drugi ważny to 116 111, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Ważne, żeby te numery dotarły do młodych ludzi. Niekiedy może to być tzw. ostatnią deską ratunku.
Korzystajmy z pomocy specjalistów.Dobrego dnia.
Kino plenerowe z okazji Dnia Dziecka!
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na kino plenerowe na Ogródku Jordanowskim. W sobotę, 1 czerwca o godz. 21:00 obejrzymy film animowany „Pies i kot”.
Kotka Diva jest wielką gwiazdą internetu. Ma miliony followersów i nie zadaje się z byle kim. Pies Chichi mieszka na ulicy, ale ma dobre serce i spryt. Szalony los sprawia, że oboje w tej samej chwili wpadają w nie lada tarapaty. Diva musi odnaleźć swoją ukochaną panią Monikę, a Chichi zrobi wszystko by nie dać się złapać Jackowi, złodziejowi, któremu „połknął sprzed nosa” bezcenny rubin. Choć dogadują się jak pies z kotem, tym razem muszą działać łapa w łapę. Podobnie jak Monica i Jack, którzy łączą siły w poszukiwaniu zaginionych zwierzaków. Gdzieś między Montrealem i Nowym Jorkiem rozgrywa się szalony pościg niedobranych par, które szukają siebie nawzajem, nie zdając sobie sprawy, że ich tropem podąża gotowy na wszystko i zepsuty do szpiku kości …policjant.
Powodzenia!
Szanse i zagrożenia wynikające z wykorzystania sztucznej inteligencji w szkołach podstawowych
Dynamizacja rozwoju sztucznej inteligencji jako dziedziny techniczno-naukowej jest nam powszechnie znana. Na płaszczyźnie edukacyjnej coraz częściej można dostrzec testowanie nowych możliwości technologicznych. W głównej mierze dotyczy to sfery nauczania i uczenia się. Celem niniejszego artykułu jest polemika nad najważniejszymi szansami i zagrożeniami płynącymi z korzystania sztucznej inteligencji w szkołach podstawowych. Wykorzystanie tych narzędzi w szkolnictwie otwiera nowe horyzonty nie tylko dla uczniów, ale także dla kadry pedagogicznej. Aby skorzystać z całego potencjału oferowanych nam możliwości, konieczne jest przemyślane wdrożenie sztucznej inteligencji do szkół. Zminimalizuje to ryzyko wystąpienia niepowodzeń i spowoduje wzrost zasobów nowoczesnej technologii.
"Kącik wędrującej książki"
Drodzy Uczniowie,
W naszej szkole powstaje „KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI”
Akcja będzie polegać na dzieleniu się książkami ze swojej domowej biblioteczki z innymi uczniami. Jeżeli w waszym domu znajdują się książki, z których już nie korzystacie, przynieście je do szkoły i zostawcie w kąciku, skąd inni będą mogli je wypożyczyć do swojego domu. Po przeczytaniu prosimy o zwrot książki, by mogło z niej skorzystać jak najwięcej osób.
Mamy nadzieję, że wymiana książek sprawi Wam wiele radości i przyjemności oraz nauczy odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. Prosimy liczyć się z ewentualnością, w której przyniesiona książka nie wróci do właściciela.Kącik wędrującej książki czeka na Was na górnym korytarzu przy świetlicy szkolnej. Książki można wymieniać w trakcie przerw, podczas dyżuru pełnionego przez nauczyciela.
Ewa Tymińska
Archiwum Aktualności