• Mamy czujnik smogu

• Informowanie o sposobach radzenia sobie ze smogiem i dobrych nawykach w tym zakresie jest misją:

Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA)

i projektu edukacyjno-informacyjnego realizowanego przez:

• Państwowy Instytut Badawczy NASK
            • we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS).

Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem, jako placówka należąca do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), jeszcze przed wakacjami, zgłosiliśmy chęć udziału w tym projekcie.

Głównym celem projektu jest:

• propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

W ramach „ESA dla OSE” uczniowie i nauczyciele uczą się działać na rzecz ochrony czystego powietrza, kształtując zarazem swoje kompetencje cyfrowe.

Jako szkoła zakwalifikowana do projektu ESA [Edukacyjna Sieć Antysmogowa] zostaliśmy wyposażeni w miernik służący do oznaczania jakości powietrza.

Dane zbierane przez mierniki są prezentowane na wyświetlaczu przed budynkiem, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności.

Najważniejszym celem projektu jest:

• edukacja dzieci i młodzieży, rodziców
            • oraz dostarczenie narzędzi dydaktycznych dla nauczycieli w obszarze ochrony czystości powietrza.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to projekt edukacyjno-informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS).