• Rekrutacja do przedszkola - termin uzupełniający!

  23.04.2018

  Szanowni Państwo! 

  Uprzejmie informujemy, że rozpoczyna się uzupełniająca rekrutacja do przedszkola.

  Rekrutacja będzie trwała od 23-25 kwietnia 2018 r.

  Dokumenty do pobrania:

  Regulamin_rekrutacji_-_Przedszkole_2018.2019(1).doc

  Wniosek_o_przyjecie_do_Samorzadowego_Przedszkola_w_Miasem_2018.2019(1).docx

  Oswiadczenie_-_rodzic_samotnie_wychowujacy_dziecko_2018.2019.doc

  Oswiadczenie_-_rodzenstwo_kandydata.docx

   

 • SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT

  16.04.2018

  W piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Przeszliśmy wiele kilometrów i zebraliśmy mnóstwo śmieci, którymi zapełniliśmy wiele worków.

  SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT - Obrazek 1     W akcji bierzemy udział każdego roku i zauważyliśmy poprawę, czyli odpadków jest coraz mniej. Nadal są niestety osoby, dla których las czy rów stanowi doskonałe miejsce na pozbycie się odpadów i niepotrzebnych rzeczy.                                  SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT - Obrazek 2  

  Mamy jednak nadzieję, że świadomość społeczeństwa dotycząca ochrony środowiska będzie coraz większa i może nadejdzie dzień, kiedy nie będziemy znajdować śmieci podczas wędrówki po lesie czy przejażdżki rowerem. Czego sobie i wszystkim życzymy!!!

  SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT - Obrazek 3

 • WYNIKI REKRUTACJA

  06.04.2018

  W zakładce REKRUTACJA znajdują się listy dzieci przyjętych do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2018/2019

 • POWITALIŚMY WIOSNĘ!!

  21.03.2018

  Zima nie chce nas opuścić, chociaż już na nią czas. Postanowiliśmy przetrzeć drogę wiośnie i mimo niesprzyjającej pogody, mroźnego wiatru i zimna ruszyliśmy w pochodzie z Marzannami. Wszystkie kukły zostały zniszczone i mamy nadzieję, że wraz z dymem uleci też zima i w końcu nadejdzie słonko i ciepło. A tymczasem ogrzewaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski, które później ze smakiem zajadaliśmy. Teraz będziemy z niecierpliwością czekać na piękną wiosnę! A w galerii mamy zdjęcia z dzisiejszego dnia. Zapraszamy!

 • SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM

  11.03.2018

  SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM - Obrazek 1

  9 marca w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbył się gminny etap 41 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka".  Uczennice klasy VI - Angelika Padamczyk, Sandra Petryna i Wiktoria Stępień pod kierunkiem p. Kingi Sobiesiak przygotowały recytację wybranych utworów literackich. Wszystkie dziewczynki  zaprezentowały wysoki poziom.

  SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM - Obrazek 2

  Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Sandra Petryna, która swoją interpretacją utworu Agnieszki Osieckiej zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Gratulujemy wszystkim uczennicom, a Sandrze życzymy powodzenia w kolejnym starciu. 

 • UWAGA!!

  06.03.2018

  Szanowni Rodzice, przypominamy, że nieobecność dziecka na obiadach zgłaszamy w sekretariacie szkoły lub telefonicznie pod numerem 29 757 30 50 w godzinach 7.30 -  8.00 w dniu nieobecności lub w dniu poprzedzającym nieobecność dziecka. 

 • 26.02.2018

  Szanowni Rodzice, uprzejmie informujemy o rozpoczęciu rekrutacji do oddziału przedszkolnego i Przedszkola Samorządowego w Miąsem. Rekrutacja będzie trwała od 1 do 23 marca. Prosimy o składanie wypełnionych dokumentów, które znajduja się w zakładce REKRUTACJA 2018/2019. 

 • 16.02.2018

  Ogłaszam "Konkurs na czytelnika roku". Konkurs trwa do końca maja bieżącego roku i rozstrzygany będzie w dwóch kategoriach:

  1. klasy I - V

                              2. klasy VI - III gimnazjum.

  Organizator: pani Hanna Białek

 • KONKURS DIECEZJALNY

  05.02.2018

  Diecezja Warszawsko - Praska ogłasza konkurs diecezjalny dla uczniów szkół podstawowych uczęszczających na lekcje religii z okazji peregrynacji kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach Diecezji Warszawsko – Praskiej oraz z okazji 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach:

  Młodzi kreatorzy mody miłości - „Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej” dla uczniów klas I-III. Zadaniem dzieci jest zaprojektowanie i wykonanie sukni dla Matki Bożej w formie plastycznej, na podstawie pobranego szablonu z wydziału katechetycznego, do ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

  Piszemy do Królowej Polski - „Na początku mego listu...” dla uczniów klas IV-VI. Zadaniem konkursowym jest napisanie listu do Matki Bożej Królowej Polski na dowolnie wybrany temat. Może to być list, który „informuje“ Matkę Bożą o jakiejś ważnej dla dziecka sprawie osobistej, rodzinnej, parafialnej. Dla osób zainteresowanych historią, inspiracją do pracy może być 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Poniżej regulamin i szablon.

  regulamin_konkursu.docx

  MB_Czestochowska(szablon).pdf

  Zapraszamy do udziału!

 • RAZEM MOŻNA WIĘCEJ!

  30.01.2018

  Razem można więcej!

  Ponad pół tony darów zebrali wolontariusze z Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem podczas tegorocznej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Utworzone paczki świąteczne trafiły do wielu rodzin z Gminy Tłuszcz
  i do Domu Dziecka w Równem.

  Przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy szczególnie mocno odczuwamy potrzebę dzielenia się z innymi tym, co mamy, nie dziwi zatem popularność akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” organizowanej od 1993 r., a kierowanej przez Ewę Dados. Jak mówi jej organizatorka, „wszystko jest możliwe, jeśli tylko chcemy,
  a dobro – kiedy się je dzieli – w fascynujący sposób mnoży się w naszych sercach”.

  RAZEM MOŻNA WIĘCEJ! - Obrazek 1

  Akcja zbiórki trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin odbywała się w grudniowe soboty i niedziele.
  Od 4 lat aktywnie włączają się w nią również uczniowie Zespołu Szkół w Miąsem. Na terenie czterech tłuszczańskich sklepów pod opieką Emilii Suchockiej, Weroniki Charysz-Pyrzyńskiej, Ewy Babis, Olgi Kurek zbiórkę prowadziło 21 wolontariuszy, którzy chętnie i bezinteresownie poświęcili wolny czas, by pomóc najbardziej potrzebującym. Akcja okazała się sukcesem, a z zebranych darów utworzono wiele paczek.

  Niezmiernie cieszymy się, jako szkoła, z udziału w tym pięknym wydarzeniu
  i jesteśmy dumni z postawy, jaką reprezentują nasi wychowankowie – ich wrażliwość oraz zdolność do działania dla innych są godne podziwu.

  Sukces akcji nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie w nią wielu osób
  i instytucji. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się do niego przyczynili.

  RAZEM MOŻNA WIĘCEJ! - Obrazek 2

  A są to przede wszystkim mieszkańcy gminy Tłuszcz, na czele z Panem Pawłem Bednarczykiem – Burmistrzem Tłuszcza i Panem Waldemarem Banaszkiem – Wiceburmistrzem Tłuszcza, 21 wolontariuszami z Zespołu Szkół w Miąsem oraz właściciele sklepów: Zarząd sklepu API Market, Małgorzata i Dariusz Paziowie Magdalenka „Groszek”, Zbigniew Paczuski „TOPAZ” Barbara i Jan Owczarscy „TOPAZEXPRESS” na terenie których odbywały się zbiórki darów.

  Również gorąco dziękujemy pozostałym darczyńcom, a zarazem wieloletnim przyjaciołom akcji Państwu: Danucie i Janowi Mućkom firma – „Dom” w Tłuszczu, Magdalenie i Dariuszowi Romańskim – sklep „Magda” w Tłuszczu, Teresie i Markowi Skołorzyńskim – sklep „U Tereski” w Miąsem.

  Hojność ludzi dobrej woli jest imponująca, dlatego też z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję zbiórki szczerze wierząc, że ponownie uda się pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

 • KONKURS CZYTELNICZY

  09.01.2018

  Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy pt."Musisz przeczytać tę książkę". Zadaniem uczestników jest zareklamowanie książki i zachęcenie do jej przeczytania. Prace w dowolnej formie (prezentacja, plakat lub praca plastyczna) należy składać do 15 marca w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do udziału w konursie!

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  09.01.2018

   Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie w  dniu 11.01.2018 r. o godz. 1700 . Pierwszą częścią spotkania będzie pogadanka "ZABAWA, PSOTA, PRZEMOC" prowadzona przez pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, a kolejną spotkanie z wychowawcami. 

   

 • ZMIANA STAWKI ŻYWIENIOWEJ

  28.12.2017

  Informujemy,  że od  2 stycznia 2018 roku zmienia się stawka żywieniowa, która będzie wynosić

  dla przedszkola  - 4.50 zł.

   dla uczniów - 2.50 zl.

 • JASEŁKA

  22.12.2017

  Tak jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali jasełka.  Na tle pięknej dekoracji mogliśmy obejrzeć tradycyjne widowisko, którego treścią było narodzenie Chrystusa. Chór miał w repertuarze popularne kolędy, do śpiewania których włączyła się publiczność i zaproszeni goście. Na zakończenie Pani dyrektor, Beata Skulimowska, złożyła wszystkim zebranym życzenia. Uroczystość była ciepła i bardzo świąteczna i w takich właśnie nastrojach wszyscy wrócili do domów. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z jasełek i życzymy

  wszytkim uczniom, rodzicom, pracownikom obsługi i nauczycielom zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt i spełnienia marzeń w roku 2018. 

 • ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

  14.12.2017

  Konkurs plastyczny na przestrzenną ozdobę świąteczną wykonaną dowolną techniką został rozstrzygnięty. Przez wiele dni mogliśmy podziwiać i oceniać przyniesione przez uczniów prace. Wszystkie były wpaniałe i trudno było zdecydować, która powinna wygrać. W ogólnoszkolnym głosowaniu społeczność szkolna wybrała najpiękniejsze bombki, choinki i szopki. A oto lista zwycięzców: 

          ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! - Obrazek 1              ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! - Obrazek 2
   

  W kategorii "Szopka Bożonarodzeniowa":

  I miejsce - Julian Sasin

  II miejsce - Szymon Krysik

  III miejsce - Zuzanna Sasin.

       ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! - Obrazek 3                ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! - Obrazek 4

  W kategorii "Choinka":

  I miejsce - Oliwia Gawryś

  II miejsce - Wiktoria Stępień

  III miejsce ex eaquo - Anna Rosłon i Michalina Kaska.

  ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! - Obrazek 5        ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! - Obrazek 6        ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! - Obrazek 7

  W kategorii "Bombka":

  I miejsce - Michał Gotowiec

  II miejsce - Agata Matera

  III miejsce - Anna Rosłon.

  Gratulujemy wszystkim laureatom kreatywności, ciekawych pomysłów i wytrwałości.                                           ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! - Obrazek 8

 • POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

  09.12.2017

  POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ - Obrazek 1

  W ramach  wolontariatu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W dwa kolejne weekendy w tłuszczańskich sklepach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali produkty spożywcze, które zostaną rozdane potrzebującym rodzinom.

  POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ - Obrazek 2

   

   

  Klienci w sklepach Groszek, Api i Topaz bardzo chętnie dzielili się zakupami i dzięki temu naszi uczniowie zebrali wiele różnorodnych produktów. Będzie co dzielić! Dziękujemy ofiarodawcom za hojność i wszystkim naszym wolontariuszom za poświęcony czas i chęć pomocy! Jesteście super!!! 

  POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ - Obrazek 3

 • PRZEGLĄD PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

  04.12.2017

  W Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbył się dziś pierwszy Przegląd piosenki w języku angielskim. Wystąpiły w nim dzieci ze szkół i przedszkoli z Tłuszcza i  z terenu gminy. Repertuar był bardzo zróżnicowany, były znane wszystkim przeboje i lubiane piosenki świąteczne. Wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami i pamiątkowymi dyplomami. A oto przedstawiciele naszej szkoły, którzy pięknie zaprezentowali wybrane piosenki. 

  Zosia Kaczmarska z klasy IIIb zaśpiewała piosenkę Celine Dion "I'm alive", a Ola Tlaga z IIIa  "Tomorrow" z musicalu "Annie". 

  PRZEGLĄD PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM - Obrazek 1                                  PRZEGLĄD PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM - Obrazek 2

  Natasza Kurek i Agata Matera z klasy V zaśpiewały piosenkę "Mary, did you know", a Julian Sasin z klasy VII "Treat you better". 

  PRZEGLĄD PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM - Obrazek 3                       PRZEGLĄD PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM - Obrazek 4

  Gratulujemy naszym wokalistom zarówno udanych występów, jak też szóstek z języka angielskiego!

 • ANDRZEJKI

  02.12.2017

  Oczekiwana od kilku dni zabawa andrzejkowa stała pod wielkiem znakiem zapytania, ponieważ z powodu opadów śniegu mieliśmy przerwę w dostawie energii. Młodsi uczniowie bawili się bez muzyki, ale nie zabrakło wróżb i zabaw w pięknie udekorowanej sali. Szczęśliwie awaria została usunięta i tuż po południu Andrzejki zaczęły się na dobre! Samorząd Uczniowski przygotował stanowiska z wróżbami, do których ustawiały się długie kolejki. Wszyscy chcieli dowiedzieć się, co czeka ich w bliższej i dalszej przyszłosci. Było też wiele zabaw na wesoło i oczywiście dyskoteka prowadzona przed DJ. Dziękujemy członkom SU za przygotowanie super zabawy i zapraszamy do galerii

 • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE DLA NASZEGO UCZNIA

  30.11.2017

  Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy V naszej szkoły, Karol Więch, otrzymał wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym "Moje miasto - moja gmina Tłuszcz". Patronat nad konkursem objęła Gmina Tłuszcz i Centrum Kultury i Rekreacji.

  WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE DLA NASZEGO UCZNIA - Obrazek 1

   

  Wręczenie nagród powiązane było z otwarciem wystawy "Miasto i gmina Tłuszcz przez stulecia" w Społecznym Muzeum Ziemii Tłuszczańskiej. Pracę Karola oraz pozostałe nadesłane przez uczestników konkursu można oglądać w Muzeum. Gratulujemy Karolowi sukcesu! 

   

  WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE DLA NASZEGO UCZNIA - Obrazek 2

 • INFORMACJA Z KURATORIUM OŚWIATY W WARSZAWIE

  23.11.2017

  Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego. przy udziale m.in. pracowników Kuratorium Oświaty w  Warszawie opracowany został  Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością. Adresatami tej niezwykle ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Celem publikacji jest przekazanie pełnej wiedzy o systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej. Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem. 

strona:

WIADOMOŚCI

KONTAKT

 • Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
  05-240 Miąse
  ul. Kardynała Wyszyńskiego 44
 • tel. (029) 757 30 50
  fax. (029) 757 30 50

GALERIA ZDJĘĆ