• ANDRZEJKOWA ZABAWA

  ANDRZEJKOWA ZABAWA

  Andrzejki w naszej szkole obchodzimy corocznie. Róznorodne wróżby, wesołe gry i szalone tańce  - tak właśnie ten dzień wyglądał również w tym roku. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Na pewno powtórzymy to za rok! A tymczasem w galerii można podejrzeć, jak to wszystko wyglądało. 

 • SZKOLENIE DLA RODZICÓW

  Serdecznie zapraszam rodziców na spotkanie szkoleniowe nt. „Zdrowie i higiena jamy ustnej – profilaktyka próchnic”, które odbędzie się 4 grudnia 2018 r. (wtorek) o godz. 1600 w Zespole Szkół w Jasienicy.

   

  /-/ Beata Skulimowska

  Dyrektor Zespołu Szkół w Miąsem

 • NASZE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  NASZE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
  30.11.2018

  9 listopada społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości. Zapraszamy od obejrzenia filmu, który jest relacją z obchodów tego ważnego święta. TUTAJ LINK DO FILMU.

 • III TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI

  III TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI

   

  W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły upamietnili Dzień Niepodległości na sportowo. Oddali cześć bohaterom rywalizując w III Turnieju Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Klembów. III TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1 Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: U11 w składzie: Arażny Jakub, Banaszek Michał, Banaszek Rafał, Gawryś Bartosz, Matak Jakub, Napłoszek Dominik, Opłotny Michał, Rybak Mateusz, Więch Karol, Wolszczak Kamil oraz U15 w składzie: Kaszewski Mateusz, Kubuj Damian, Mroczek Mateusz, Padamczyk Andrzej, Roguski Szymon, Sasin Julian, Sasin Konrad.

 • SUKCES NASZEJ UCZENNICY

  17.11.2018

  SUKCES NASZEJ UCZENNICY - Obrazek 1       SUKCES NASZEJ UCZENNICY - Obrazek 2
   

  13 listopada w Zespole Szkół w Postoliskach odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej "Dla Niepodległej". Uczennica klasy IVb z naszej szkoły, Zosia Kaczmarska, zdobyła najważniejszą nagrodę - Grand Prix! Gratulujemy serdecznie, Zosiu!

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
  15.11.2018

  9 listopada bardzo uroczyście obchodziliśmy w szkole 100-lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj. To niezwykle ważne święto rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie i pracownicy szkoły w asyście pocztu sztandarowego głośno zapiewali wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej".  Później cała szkolna społeczność powiewając biało-czerwonymi chorągiewkami wyruszyła w radosnym przemarszu przez naszą miejscowość. Po powrocie zgromadziliśmy się na hali sportowej, gdzie najpierw dziewczynki z klasy IV i VI pięknie zaśpiewały patriotyczne pieśni, a później z uwagą i zainteresowaniem słuchaliśmy wspomnień pana Stanisława Borczyńskiego, podporucznika Armii Krajowej. Był to dla nas niezwykły, bardzo uroczysty dzień, który przyniósł powody zarówno do radości jak i zadumy. Wszystkiego najlepszego, Polsko!!! W galerii mamy zdjęcia z uroczystości. 

 • ZAŚPIEWAJMY RAZEM MAZURKA DĄBROWSKIEGO

  ZAŚPIEWAJMY RAZEM MAZURKA DĄBROWSKIEGO
  07.11.2018

  W najbliższy piątek, 09 listopada, nasza szkolna społeczność będzie uroczyście świętować setną  rocznicę odzyskania niepodległości. Wspólnie zaśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego i przejdziemy w pochodzie powiewając biało-czerwonymi chorągiewkami. Chcielibyśmy, aby w to nasze świętowanie włączyła się cała lokalna społeczność, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, rodzeństwo, dziadków i każdego, kto razem z uczniami i pracownikami naszej szkoły zechce uczcić to najważniejsze narodowe święto. Zaczniemy o godzinie 11.11 wspólnym zaśpiewaniem narodowego hymnu, po czym przejdziemy krótką trasą w patriotycznym marszu. Dołączcie do nas! Wspólnie uczcijmy stulecie niepodległości naszej ojczyzny!

 • 100 KARTEK NA 100-LECIE

  100 KARTEK NA 100-LECIE
  22.10.2018

  W celu upamiętnienia jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu I'M PROUD TO BE POLISH - 100 KARTEK NA 100-LECIE. Głównymi celami akcji jest wspieranie postaw patriotycznych, pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego oraz propagowanie treści patriotycznych. W ramach projektu uczniowie wykonali kartki nawiązujące tematyką do odzyskania niepodległości. Dzisiaj kartki zostały wysłane do 100 szkół w różnych częściach Polski. W zamian dostaniemy kartki z tych samych stu szkół. Pierwsze dotarły już dzisiaj i czekamy z niecierpliwością na kolejne. 100 KARTEK NA 100-LECIE - Obrazek 1

   

 • CIEKAWA LEKCJA POLSKIEGO W TŁUSZCZAŃSKIEJ BIBLIOTECE

  CIEKAWA LEKCJA POLSKIEGO W TŁUSZCZAŃSKIEJ BIBLIOTECE
  17.10.2018

   

            Uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem wzięli udział w warsztatach twórczego pisania, zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej w Tłuszczu. Tę nietypową lekcję języka polskiego przeprowadziła Pani Aleksandra Rzążewska ze stowarzyszenia KONCENTRAT w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak i dlaczego zmienia się język, ćwiczyli swoją kreatywność poprzez tworzenie anagramów, doskonalili zdolności językowe i komunikacyjne oraz poznali sposoby na to, by pisać lepiej. Projekt Wspólny mianownik stworzony przez stowarzyszenie ma na celu przywrócenie do języka czynnego słów, które wyszły z codziennego użycia.

  CIEKAWA LEKCJA POLSKIEGO W TŁUSZCZAŃSKIEJ BIBLIOTECE - Obrazek 1

  Prowadzący te zajęcia przy użyciu nowoczesnych metod nauczania poprzez ciągłą aktywizację uczniów promują piękno języka ojczystego, a dzięki takim warsztatom nasi wychowankowie mogą rozwijać zdolności pisarskie. 

   

 • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I DEN

  UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I DEN
  12.10.2018

  Uroczystość ślubowania i pasowania to tradycja naszej szkoły. Gościliśmy dziś, jak każdego roku, władze gminy oraz wielu rodziców i dziadków, którzy ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy recytujące wiersze i śpiewające piosenki. Wielki, symboliczny ołówek posłużył jako narzędzie nadające najmłodszym dzieciom status ucznia Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem. Dzieci otrzymały słodkie upominki od burmistrza Tłuszcza. Świętowaliśmy dzisiaj również Dzień Edukacji Narodowej. Krótka część artystyczna wywołała uśmiech na twarzach wszystkich pracowników naszej szkoły. Dziękujemy za wszystki wspaniałe życzenia a naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w szkole. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii. 

 • RAJD ROWERY "Z NATURĄ I KULTURĄ"

  RAJD ROWERY "Z NATURĄ I KULTURĄ"
  02.10.2018

  TURYSTYKA ROWEROWA  - TO JEST TO!

   

  25 września br. uczniowie Zespołu Szkół  im. Zofii Solarzowej  w Miąsem pod opieką nauczycieli: Pani Kingi Baranowskiej i Pana Macieja Oleksiaka wzięli udział w V Powiatowym Rajdzie Rowerowym z Naturą i Kulturą. Organizatorem Rajdu był Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym. Projekt dofinansowano ze środków Powiatu Wołomińskiego.

  W rajdzie udział wzięło 161 uczestników – uczniów i nauczycieli ze: Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Szkoły Podstawowej  im. ks. Jana Twardowskiego  w Stryjkach, Szkoły Podstawowej im. M. Gotowca w Klembowie, Zespołu Szkół  im. Władysława   Podkowińskiego  w Mokrej Wsi, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi z Oddziałem Gimnazjum im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach, , Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Urlach, Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu.

  RAJD ROWERY "Z NATURĄ I KULTURĄ" - Obrazek 1

  Celem tej cyklicznej już imprezy  rowerowej jest popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych naszej „Małej Ojczyzny”, promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku w środowisku uczniów, integrowanie młodych mieszkańców gmin powiatu wołomińskiego wokół kultury regionu, popularyzacja szlaków rowerowych oraz przepisów ruchu drogowego w zakresie ruchu rowerów i zasad bezpiecznej jazdy na rowerze.

  Podróż rowerem pozwala odkrywać miejsca i obiekty, które są świadectwem kultury, historii i tradycji naszego regionu Wspólne podróżowanie ułatwia nawiązywanie nowych znajomości, poprawia kontakty rówieśnicze. Turystyka rowerowa wpływa także pozytywnie na nasze zdrowie.

  Pierwszy etap wyprawy rowerowej to Chrzęsne - stały punkt tej imprezy. Każdego roku w rajdzie biorą udział nowi uczestnicy, dla których jest to niejednokrotnie pierwszy kontakt z tym Obiektem. Zachwyca ich nie tylko piękno wnętrz pałacu, ale również magia parku. Tu, na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego rozpoczynał się rajd. Zwiedzanie XVII wiecznego późnorenesansowego pałacu zakończyło się wyświetleniem hologramu - multimedialnej prezentacji o historii obiektu. Stąd wyruszyliśmy w dalszą drogę, która przebiegała przez miejscowości: Kury, Sulejów, Rudniki, Grabów. Trasa częściowo wpisywała się w mapę szlaków rowerowych powiatu wołomińskiego, które opracowane zostały w ramach projektu „Powiat Wołomiński - wyprawa z naturą i kulturą”. Rajd zakończył się w Grabowie, w gospodarstwie edukacyjno- agroturystycznym „Mazowiecki Zaścianek.” Tu otrzymaliśmy od organizatorów  pamiątkową statuetkę i podziękowanie. Na koniec odbyło się tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek  oraz gorącą herbatą. Po udanym odpoczynku czekał nas jeszcze powrót do szkoły. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, więc…….do zobaczenia za rok.

 • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  26.09.2018

  REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020 - Obrazek 1

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  03.09.2018

  "Marzenia się spełniają" - takie hasło było mottem tegorocznej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.  Przybyło na nią wielu gości, rodziców i przede wszystkim nasi uczniowie, by świętować nie tylko nowy rok szkolny, ale również zakończenie poważnych prac remontowych w szkole. Rozpoczęliśmy bardzo uroczyście wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor, witając gości i dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do zmian wyglądu naszej szkoły. Były też serdeczne życzenia dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Krótko przemawiali również nasi goście, marszałek Adam Struzik oraz burmistrz, Paweł Bednarczyk. Na zakończenie uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowankami. Nowy rok szkolny 2018/2019 otwarty!!! Mamy w galerii kilka zdjęć z uroczystości. 

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się
  3 września 2018 roku.


  Godzina 9:00 - msza święta w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Miąsem;
  Godzina 10:00 - spotkanie w szkole na sali gimnastycznej.

 • WYPRAWKA DO ZERÓWKI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  20.08.2018

  Przybory potrzebne do klasy „0”      2018/2019

   

  1 ryza papieru ksero,

  2 bloki rysunkowe kolorowe A4,

  1 blok techniczny biały A4

  2 bloki techniczne kolorowe A4,

  nożyczki,

  kleje biurowe w sztyfcie,

  zeszyt 16-kartkowy do korespondencji z rodzicami,

  zeszyt w kratkę 16-kartkowy,

  zeszyt 3 linie 16-kartkowy,

  ołówki,2 gumki, temperówka do cienkich i grubych kredek,

  2 teczki papierowe na gumkę,

  plastelina min. 12 kolorów,

  farby plakatowe min. 12 kolorów,

  kredki ołówkowe (grube lub trójkątne),

  kredki świecowe,

  flamastry.

   

   

  worek na kapcie (kapcie z białą podeszwą), ręcznik z zawieszką,

 • WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   

   

   

  WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   

  Ubranka do przedszkola:

  • Obuwie na zmianę – kapcie najlepiej na rzepy lub zatrzaski
  • Dwa komplety ubrań do przebrania – spodnie, majteczki, bluzka, rajstopki lub skarpetki (podpisane)
  • Pościel do leżakowania – poszewka na kołdrę (wymiary dł.115cm szer.75cm) i poduszkę (wymiary dł.50cm szer.30cm) lub kocyk i jasiek (podpisane)

   

  Artykuły higieniczne:

  • Kubeczek, pasta do zębów, szczoteczka do zębów (podpisane)
  • Ręcznik z zawieszką (podpisane )
  • Dziewczynki – szczotka do włosów
  • Chusteczki nawilżone – 3 opakowania  
  • Chusteczki higieniczne w pudełku – 3 opakowania

   

  Przybory i artykuły papiernicze:

  • Kredki w drewnianej oprawie (najlepiej BAMBINO lub COLORINO)
  • Temperówka z pojemniczkiem
  • Flamastry (najlepiej BAMBINO lub COLORINO)
  • Klej w sztyfcie– 3 sztuki
  • Klej wikol w tubce - 1 sztuka
  • Plastelina (firma ASTRA 12 kolorów)
  • fartuszek do malowania (tylko dzieci, które są pierwszy rok)
  • Papier kolorowy w ryzie – mix kolorów o gramaturze 160
  • Teczka z gumką na prace dziecka podpisana
  • Farby plakatowe (firma ASTRA)
  • pędzelek 2 sztuki
  • Ryza papieru
  • Blok techniczny kolorowy format A3 – 1 sztuka
  • Papier techniczny biały
  • Puzzle 60 elementów lub gra edukacyjna (wiek 3-4lata)
 • INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH

  INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH - Obrazek 1

  Inspektor Ochrony Danych

   

  Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Gminy Tłuszcz - Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem

  Sebastian Kępka

  e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl

  Inspektor realizuje swoje zadania ze wsparciem zespołu Firmy Edukompetencje.

  podstawa prawna powołania i funkcjonowania Inspektora:

  1.  Art. 37 - 39 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia
   27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dziennik Urzędowy UE, L 119/1 z 4 maja 2016);
  2. Art. 8 – 10 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000).
  3. Zarządzenie nr 20/2017/2018 Dyrektora Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem z dnia 11.07.2018 r. w sprawie wyznaczenia Inspektora Ochrony Danych Osobowych
   w
   Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem.
 • PIKNIK RODZINNY

  PIKNIK RODZINNY
  25.06.2018

  24 czerwca zorganizowaliśmy Piknik rodzinny. Mimo niesprzyjającej pogody impreza była bardzo udana i licznie wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, dziadkowie i przyjaciele naszej szkoły. Pierwszą część pikniku stanowiła część artystyczna. Dzieci z przedszkola, zerówki i szkoły recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, za co zostały nagrodzone wielkimi brawami od zgromadzonej publiczności. Po występach nie tylko najmłodsze dzieci szalały na darmowych dmuchańcach: zjeżdżalni i pirackim statku. Można było zjeść bezpłątnie watę cukrową, do której ustawiały się długie kolejki. Było też kilka stoisk, gdzie za drobną opłatą kupowano kiełbaski z grilla, pierogi, chleb ze smalcemi i ogórkiem, pyszne ciasta oraz ciepłe i zimne napoje. Wielką atrakcją był pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP z Miąsego. Dzieciaki mogły się nawet przejechać prawdziwym strażackim wozem!  Nie zabrakło też sportowych wrażeń - wielu uczniów rywalizowało w konkurencjach "na wesoło". Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szkołę, czy to finansowo, czy rzeczowo. Dzięki temu był to naprawdę wspaniały dzień, pełen wrażeń dla wszystkich uczestników. Zapraszamy na fotorelację w galerii. 

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
  22.06.2018

   W piątek uczniowie i nauczyciele spotkali się, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2017/2018. Dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum było to zakończenie szczególne, ponieważ już na zawsze pożegnali się z naszą szkołą. Na uroczystej akademii trzecioklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz nagród za wyniki w nauce, wzorową frekwencję i czytelnictwo. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w galerii. 

  Wszystkim uczniom i całej radzie pedagogicznej życzymy wspaniałych wakacji!!!

 • PIKNIK RODZINNY

  PIKNIK RODZINNY
  21.06.2018

   

  Zapraszamy wszystkich przyjaciół naszej szkoły na piknik rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 czerwca na placu przy kościele parafialnym. Rozpoczynamy tuż po mszy, około godziny 12.oo, występami naszych uczniów. Będą wiersze, piosenki, tańce i scenki dla Rodziców i Dziadków. Po części artystycznej czeka na wszystkich wiele atrakcji i dużo dobrej zabawy. Zapraszamy serdecznie!!!

strona:

WIADOMOŚCI

KONTAKT

 • Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
  05-240 Miąse
  ul. Kardynała Wyszyńskiego 44
 • tel. (029) 757 30 50
  fax. (029) 757 30 50

GALERIA ZDJĘĆ