• POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

  09.12.2017

  W ramach  wolontariatu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W dwa kolejne weekendy w tłuszczańskich sklepach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali produkty spożywcze, które zostaną rozdane potrzebującym rodzinom.

   

   

  Klienci w sklepach Groszek, Api i Topaz bardzo chętnie dzielili się zakupami i dzięki temu naszi uczniowie zebrali wiele różnorodnych produktów. Będzie co dzielić! Dziękujemy ofiarodawcom za hojność i wszystkim naszym wolontariuszom za poświęcony czas i chęć pomocy! Jesteście super!!! 

 • PRZEGLĄD PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

  04.12.2017

  W Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbył się dziś pierwszy Przegląd piosenki w języku angielskim. Wystąpiły w nim dzieci ze szkół i przedszkoli z Tłuszcza i  z terenu gminy. Repertuar był bardzo zróżnicowany, były znane wszystkim przeboje i lubiane piosenki świąteczne. Wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami i pamiątkowymi dyplomami. A oto przedstawiciele naszej szkoły, którzy pięknie zaprezentowali wybrane piosenki. 

  Zosia Kaczmarska z klasy IIIb zaśpiewała piosenkę Celine Dion "I'm alive", a Ola Tlaga z IIIa  "Tomorrow" z musicalu "Annie". 

                                    

  Natasza Kurek i Agata Matera z klasy V zaśpiewały piosenkę "Mary, did you know", a Julian Sasin z klasy VII "Treat you better". 

                         

  Gratulujemy naszym wokalistom zarówno udanych występów, jak też szóstek z języka angielskiego!

 • ANDRZEJKI

  02.12.2017

  Oczekiwana od kilku dni zabawa andrzejkowa stała pod wielkiem znakiem zapytania, ponieważ z powodu opadów śniegu mieliśmy przerwę w dostawie energii. Młodsi uczniowie bawili się bez muzyki, ale nie zabrakło wróżb i zabaw w pięknie udekorowanej sali. Szczęśliwie awaria została usunięta i tuż po południu Andrzejki zaczęły się na dobre! Samorząd Uczniowski przygotował stanowiska z wróżbami, do których ustawiały się długie kolejki. Wszyscy chcieli dowiedzieć się, co czeka ich w bliższej i dalszej przyszłosci. Było też wiele zabaw na wesoło i oczywiście dyskoteka prowadzona przed DJ. Dziękujemy członkom SU za przygotowanie super zabawy i zapraszamy do galerii

 • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE DLA NASZEGO UCZNIA

  30.11.2017

  Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy V naszej szkoły, Karol Więch, otrzymał wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym "Moje miasto - moja gmina Tłuszcz". Patronat nad konkursem objęła Gmina Tłuszcz i Centrum Kultury i Rekreacji.

   

  Wręczenie nagród powiązane było z otwarciem wystawy "Miasto i gmina Tłuszcz przez stulecia" w Społecznym Muzeum Ziemii Tłuszczańskiej. Pracę Karola oraz pozostałe nadesłane przez uczestników konkursu można oglądać w Muzeum. Gratulujemy Karolowi sukcesu! 

   

 • INFORMACJA Z KURATORIUM OŚWIATY W WARSZAWIE

  23.11.2017

  Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego. przy udziale m.in. pracowników Kuratorium Oświaty w  Warszawie opracowany został  Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością. Adresatami tej niezwykle ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Celem publikacji jest przekazanie pełnej wiedzy o systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej. Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem. 

 • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

  21.11.2017

 • "CZYTAM, WIĘC WIEM"

  16.11.2017

  Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie "Czytam, więc wiem", który odbędzie się we wtorek, 22 listopada. Wszystkich chętnych zapraszamy tego dnia do biblioteki. 

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  13.11.2017

  11 listopada to niezwykle ważna data w dziejach naszego kraju. Tego właśnie dnia w roku 1918, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość.  Pamiętamy o tym i corocznie bardzo uroczyście obchodzimy to najważniejsze dla nas święto. Dziś, pełni powagi i skupienia, wzięliśmy udział w akademii upamiętniającej wydarzenia z przeszłości, uświadamiając sobie, że również my, tu i teraz,  tworzymy

  "Długi łańcuch ludzkich istnień, 

  połączonych myślą prostą, 

  Żeby Polska, żeby Polska,

  żeby Polska była Polską".

  W galerii można obejrzeć relację fotograficzną z akademii. 

   

 • WYDARZENIA W LISTOPADZIE

  07.11.2017

   

   

 • PŁATNOŚĆ ZA OBIADY W LISTOPADZIE

  03.11.2017

  Informujemy, że płatność za obiady w listopadzie wynosi 38 złotych. Prosimy o dokonywanie wpłat w dniach 1 - 11 listopada. W przypadku odliczeń prosimy o kontakt z sekretariatem. 

 • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "DEBATA"

  30.10.2017

   

  Uczniowie klasy VII i klasy II i III gimnazjum mieli dziś okazję wziąć udział w czterogodzinnych warsztatach, które miały na celu wzmocnienie postaw pro-abstynenckich.

  Zajęcia prowadzono metodami interaktywnymi, których elementami były zabawy dydaktyczne, scenki dramowe, "burza mózgów" czy praca w grupach.

  Różnorodność zadań i ciekawe zaprezentowanie trudnego tematu na pewno dały do myślenia naszym uczniom, przyczyniły się do wzrostu wiedzy o możliwościach rozwoju bez  używania substancji psychoaktywnych i wskazały wartość zdrowego stylu życia. 

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, ŚLUBOWANIE

  14.10.2017

  13 października mieliśmy w szkole podwójną okazję do świętowania. Pierwszą było ślubowanie, podczas którego dzieci złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor. Najmłodsi zaprezentowali przybyłym rodzicom i zaproszonym gościom piosenki i tańce, których nauczyły się do tej pory.  Drugą okazją był przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali na tę okoliczność humorystyczny program artystyczny z pokazem mody dla nauczycieli i wesołymi scenkami z życia szkoły. Nie zabrakło też piosenek i tańców oraz słów wdzięczności i podziękowań dla nauczycieli. Wiele zdjęć z tej uroczystości zostało dodanych do galerii Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie.

 • CHRZĘSNE - LITERACKIE SERCE MAZOWSZA

  03.10.2017

  Pałac w Chrzęsnem jest organizatorem i gospodarzem programu skierowanego do dzieci, młodzieży i dorosłych pt: "Literackie serce Mazowsza".  Głównymi punktami projektu są cykliczne spotkania z wybitnymi ludźmi kina, teatru i literatury.

   

  3 października uczniowie klasy II i III naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w autorskim spotkaniu z Małgorzatą Karoliną Piekarską, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka w rozmowie z prowadzącym, Jarosławem Górskim, przywołała wiele anegdot i faktów ze swojego życia, mówiła o wyrozumiałości, empatii i miłości do zwierząt. Spotkanie okazało się być wspaniałą lekcją tolerancji.

   

   

  Nasi gimnazjaliści wzięli również udział w warsztatach językowych zatytułowanych „Krótki żywot słów w polszczyźnie”. Zajęcia te pokazały, że są wyrazy, które wychodzą z użycia i po jakimś czasie są zupełnie nieznane i niezrozumiałe.  

   

   

 • 7 MEDALI NA OTWARCIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO!

  25.09.2017

  Po raz kolejny nasza szkoła organizowała rejonowy etap indywidualnych biegów przełajowych. Po leśnych duktach Miąsego ścigali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Podczas tej dwudniowej imprezy mogliśmy zobaczyć zmagania prawie 400 dziewcząt i chłopców z trzech gmin. Gościliśmy uczniów z Jasienicy, Stryjek, Kozłów, Mokrej Wsi, Jadowa, Strachówki oraz dwóch szkół tłuszczańskich,. Najszybsi zawodnicy zakwalifikowali się do etapu powiatowego, a jest wśród nich aż 24 uczniów naszej szkoły! Natomiast medalistami zostali: Weronika Kaszewska (srebro), Gabriela Rozbicka (srebro), Zuzanna Sasin (brąz), Aleksandra Więch (srebro), Damian Kubuj (srebro), Andrzej Padamczyk (brąz) i Filip Więch (srebro). Gratulujemy medalistom i wszystkim uczestnikom formy i trzymamy mocno kciuki za Wasze zmagania na szczeblu powiatowym!!

 • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

  19.09.2017

  Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem zebrań z rodzicami na bieżący rok szkolny.  harmonogram.pdf

 • STYPENDIUM SZKOLNE

  08.09.2017

  Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium szkolne. W tym celu należy złożyć: 

  - wniosek (dostępny w sekretariacie szkoły)

  - faktury na zakupy poczynione dla dziecka

  zaświadczenia o dochodach rodziny za sierpień 2017

  O stypendium nie mogą ubiegać się dzieci z klasy "0".

  Termin składania wniosków mija 15 września 2017.

 • ROZKŁAD DOWOZÓW I ODWOZÓW UCZNIÓW

  08.09.2017

  W poniższym pliku znajduje się harmonogram dowozów i odwozów uczniów na bieżący rok szkolny. 

  ROZKLAD_DOWOZOW_I_ODWOZOW.docx

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  06.09.2017

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 14 września o godzinie 17.00.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  25.08.2017

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 zaczniemy 4 września mszą świętą o godzinie 10.00 w kościele  w Miąsem. Po mszy odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne z dyrekcją szkoły. 

strona:

WIADOMOŚCI

KONTAKT

 • Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
  05-240 Miąse
  ul. Kardynała Wyszyńskiego 44
 • tel. (029) 757 30 50
  fax. (029) 757 30 50

GALERIA ZDJĘĆ