• CIEKAWA LEKCJA POLSKIEGO W TŁUSZCZAŃSKIEJ BIBLIOTECE

  CIEKAWA LEKCJA POLSKIEGO W TŁUSZCZAŃSKIEJ BIBLIOTECE
  17.10.2018

   

            Uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem wzięli udział w warsztatach twórczego pisania, zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej w Tłuszczu. Tę nietypową lekcję języka polskiego przeprowadziła Pani Aleksandra Rzążewska ze stowarzyszenia KONCENTRAT w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak i dlaczego zmienia się język, ćwiczyli swoją kreatywność poprzez tworzenie anagramów, doskonalili zdolności językowe i komunikacyjne oraz poznali sposoby na to, by pisać lepiej. Projekt Wspólny mianownik stworzony przez stowarzyszenie ma na celu przywrócenie do języka czynnego słów, które wyszły z codziennego użycia.

  CIEKAWA LEKCJA POLSKIEGO W TŁUSZCZAŃSKIEJ BIBLIOTECE - Obrazek 1

  Prowadzący te zajęcia przy użyciu nowoczesnych metod nauczania poprzez ciągłą aktywizację uczniów promują piękno języka ojczystego, a dzięki takim warsztatom nasi wychowankowie mogą rozwijać zdolności pisarskie. 

   

 • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I DEN

  UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I DEN
  12.10.2018

  Uroczystość ślubowania i pasowania to tradycja naszej szkoły. Gościliśmy dziś, jak każdego roku, władze gminy oraz wielu rodziców i dziadków, którzy ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy recytujące wiersze i śpiewające piosenki. Wielki, symboliczny ołówek posłużył jako narzędzie nadające najmłodszym dzieciom status ucznia Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem. Dzieci otrzymały słodkie upominki od burmistrza Tłuszcza. Świętowaliśmy dzisiaj również Dzień Edukacji Narodowej. Krótka część artystyczna wywołała uśmiech na twarzach wszystkich pracowników naszej szkoły. Dziękujemy za wszystki wspaniałe życzenia a naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w szkole. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii. 

 • RAJD ROWERY "Z NATURĄ I KULTURĄ"

  RAJD ROWERY "Z NATURĄ I KULTURĄ"
  02.10.2018

  TURYSTYKA ROWEROWA  - TO JEST TO!

   

  25 września br. uczniowie Zespołu Szkół  im. Zofii Solarzowej  w Miąsem pod opieką nauczycieli: Pani Kingi Baranowskiej i Pana Macieja Oleksiaka wzięli udział w V Powiatowym Rajdzie Rowerowym z Naturą i Kulturą. Organizatorem Rajdu był Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym. Projekt dofinansowano ze środków Powiatu Wołomińskiego.

  W rajdzie udział wzięło 161 uczestników – uczniów i nauczycieli ze: Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Szkoły Podstawowej  im. ks. Jana Twardowskiego  w Stryjkach, Szkoły Podstawowej im. M. Gotowca w Klembowie, Zespołu Szkół  im. Władysława   Podkowińskiego  w Mokrej Wsi, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi z Oddziałem Gimnazjum im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach, , Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Urlach, Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu.

  RAJD ROWERY "Z NATURĄ I KULTURĄ" - Obrazek 1

  Celem tej cyklicznej już imprezy  rowerowej jest popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych naszej „Małej Ojczyzny”, promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku w środowisku uczniów, integrowanie młodych mieszkańców gmin powiatu wołomińskiego wokół kultury regionu, popularyzacja szlaków rowerowych oraz przepisów ruchu drogowego w zakresie ruchu rowerów i zasad bezpiecznej jazdy na rowerze.

  Podróż rowerem pozwala odkrywać miejsca i obiekty, które są świadectwem kultury, historii i tradycji naszego regionu Wspólne podróżowanie ułatwia nawiązywanie nowych znajomości, poprawia kontakty rówieśnicze. Turystyka rowerowa wpływa także pozytywnie na nasze zdrowie.

  Pierwszy etap wyprawy rowerowej to Chrzęsne - stały punkt tej imprezy. Każdego roku w rajdzie biorą udział nowi uczestnicy, dla których jest to niejednokrotnie pierwszy kontakt z tym Obiektem. Zachwyca ich nie tylko piękno wnętrz pałacu, ale również magia parku. Tu, na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego rozpoczynał się rajd. Zwiedzanie XVII wiecznego późnorenesansowego pałacu zakończyło się wyświetleniem hologramu - multimedialnej prezentacji o historii obiektu. Stąd wyruszyliśmy w dalszą drogę, która przebiegała przez miejscowości: Kury, Sulejów, Rudniki, Grabów. Trasa częściowo wpisywała się w mapę szlaków rowerowych powiatu wołomińskiego, które opracowane zostały w ramach projektu „Powiat Wołomiński - wyprawa z naturą i kulturą”. Rajd zakończył się w Grabowie, w gospodarstwie edukacyjno- agroturystycznym „Mazowiecki Zaścianek.” Tu otrzymaliśmy od organizatorów  pamiątkową statuetkę i podziękowanie. Na koniec odbyło się tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek  oraz gorącą herbatą. Po udanym odpoczynku czekał nas jeszcze powrót do szkoły. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, więc…….do zobaczenia za rok.

 • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  26.09.2018

  REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020 - Obrazek 1

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  03.09.2018

  "Marzenia się spełniają" - takie hasło było mottem tegorocznej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.  Przybyło na nią wielu gości, rodziców i przede wszystkim nasi uczniowie, by świętować nie tylko nowy rok szkolny, ale również zakończenie poważnych prac remontowych w szkole. Rozpoczęliśmy bardzo uroczyście wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor, witając gości i dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do zmian wyglądu naszej szkoły. Były też serdeczne życzenia dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Krótko przemawiali również nasi goście, marszałek Adam Struzik oraz burmistrz, Paweł Bednarczyk. Na zakończenie uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowankami. Nowy rok szkolny 2018/2019 otwarty!!! Mamy w galerii kilka zdjęć z uroczystości. 

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się
  3 września 2018 roku.


  Godzina 9:00 - msza święta w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Miąsem;
  Godzina 10:00 - spotkanie w szkole na sali gimnastycznej.

 • WYPRAWKA DO ZERÓWKI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  20.08.2018

  Przybory potrzebne do klasy „0”      2018/2019

   

  1 ryza papieru ksero,

  2 bloki rysunkowe kolorowe A4,

  1 blok techniczny biały A4

  2 bloki techniczne kolorowe A4,

  nożyczki,

  kleje biurowe w sztyfcie,

  zeszyt 16-kartkowy do korespondencji z rodzicami,

  zeszyt w kratkę 16-kartkowy,

  zeszyt 3 linie 16-kartkowy,

  ołówki,2 gumki, temperówka do cienkich i grubych kredek,

  2 teczki papierowe na gumkę,

  plastelina min. 12 kolorów,

  farby plakatowe min. 12 kolorów,

  kredki ołówkowe (grube lub trójkątne),

  kredki świecowe,

  flamastry.

   

   

  worek na kapcie (kapcie z białą podeszwą), ręcznik z zawieszką,

 • WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   

   

   

  WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   

  Ubranka do przedszkola:

  • Obuwie na zmianę – kapcie najlepiej na rzepy lub zatrzaski
  • Dwa komplety ubrań do przebrania – spodnie, majteczki, bluzka, rajstopki lub skarpetki (podpisane)
  • Pościel do leżakowania – poszewka na kołdrę (wymiary dł.115cm szer.75cm) i poduszkę (wymiary dł.50cm szer.30cm) lub kocyk i jasiek (podpisane)

   

  Artykuły higieniczne:

  • Kubeczek, pasta do zębów, szczoteczka do zębów (podpisane)
  • Ręcznik z zawieszką (podpisane )
  • Dziewczynki – szczotka do włosów
  • Chusteczki nawilżone – 3 opakowania  
  • Chusteczki higieniczne w pudełku – 3 opakowania

   

  Przybory i artykuły papiernicze:

  • Kredki w drewnianej oprawie (najlepiej BAMBINO lub COLORINO)
  • Temperówka z pojemniczkiem
  • Flamastry (najlepiej BAMBINO lub COLORINO)
  • Klej w sztyfcie– 3 sztuki
  • Klej wikol w tubce - 1 sztuka
  • Plastelina (firma ASTRA 12 kolorów)
  • fartuszek do malowania (tylko dzieci, które są pierwszy rok)
  • Papier kolorowy w ryzie – mix kolorów o gramaturze 160
  • Teczka z gumką na prace dziecka podpisana
  • Farby plakatowe (firma ASTRA)
  • pędzelek 2 sztuki
  • Ryza papieru
  • Blok techniczny kolorowy format A3 – 1 sztuka
  • Papier techniczny biały
  • Puzzle 60 elementów lub gra edukacyjna (wiek 3-4lata)
 • INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH

  INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH - Obrazek 1

  Inspektor Ochrony Danych

   

  Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Gminy Tłuszcz - Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem

  Sebastian Kępka

  e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl

  Inspektor realizuje swoje zadania ze wsparciem zespołu Firmy Edukompetencje.

  podstawa prawna powołania i funkcjonowania Inspektora:

  1.  Art. 37 - 39 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia
   27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dziennik Urzędowy UE, L 119/1 z 4 maja 2016);
  2. Art. 8 – 10 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000).
  3. Zarządzenie nr 20/2017/2018 Dyrektora Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem z dnia 11.07.2018 r. w sprawie wyznaczenia Inspektora Ochrony Danych Osobowych
   w
   Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem.
 • PIKNIK RODZINNY

  PIKNIK RODZINNY
  25.06.2018

  24 czerwca zorganizowaliśmy Piknik rodzinny. Mimo niesprzyjającej pogody impreza była bardzo udana i licznie wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, dziadkowie i przyjaciele naszej szkoły. Pierwszą część pikniku stanowiła część artystyczna. Dzieci z przedszkola, zerówki i szkoły recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, za co zostały nagrodzone wielkimi brawami od zgromadzonej publiczności. Po występach nie tylko najmłodsze dzieci szalały na darmowych dmuchańcach: zjeżdżalni i pirackim statku. Można było zjeść bezpłątnie watę cukrową, do której ustawiały się długie kolejki. Było też kilka stoisk, gdzie za drobną opłatą kupowano kiełbaski z grilla, pierogi, chleb ze smalcemi i ogórkiem, pyszne ciasta oraz ciepłe i zimne napoje. Wielką atrakcją był pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP z Miąsego. Dzieciaki mogły się nawet przejechać prawdziwym strażackim wozem!  Nie zabrakło też sportowych wrażeń - wielu uczniów rywalizowało w konkurencjach "na wesoło". Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szkołę, czy to finansowo, czy rzeczowo. Dzięki temu był to naprawdę wspaniały dzień, pełen wrażeń dla wszystkich uczestników. Zapraszamy na fotorelację w galerii. 

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
  22.06.2018

   W piątek uczniowie i nauczyciele spotkali się, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2017/2018. Dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum było to zakończenie szczególne, ponieważ już na zawsze pożegnali się z naszą szkołą. Na uroczystej akademii trzecioklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz nagród za wyniki w nauce, wzorową frekwencję i czytelnictwo. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w galerii. 

  Wszystkim uczniom i całej radzie pedagogicznej życzymy wspaniałych wakacji!!!

 • PIKNIK RODZINNY

  PIKNIK RODZINNY
  21.06.2018

   

  Zapraszamy wszystkich przyjaciół naszej szkoły na piknik rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 czerwca na placu przy kościele parafialnym. Rozpoczynamy tuż po mszy, około godziny 12.oo, występami naszych uczniów. Będą wiersze, piosenki, tańce i scenki dla Rodziców i Dziadków. Po części artystycznej czeka na wszystkich wiele atrakcji i dużo dobrej zabawy. Zapraszamy serdecznie!!!

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
  20.06.2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca 2018 roku. O godzinie 9.00 planowana jest msza dla uczniów i rodziców w naszym kościele, a o godzinie 10.00 spotykamy się w szkole. 

 • PIERWSZA POMOC

  PIERWSZA POMOC
  20.06.2018

  Przez dwa dni uczniowie szkoły podstawowej z klas IIIA, IIIB, IV, V i VI brali udział w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadził pan Marek Kaczmarski. Dzieci czynnie uczyły się, jak pomóc poszkodowanym w wypadkach czy zasłabnięciach. Każdy miał okazję sprawdzić swoje umiejętności na kolegach i na fantomie. Teraz już prawie wszyscy nasi uczniowie będą w stanie udzielić pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.   

  PIERWSZA POMOC - Obrazek 1         PIERWSZA POMOC - Obrazek 2     

  PIERWSZA POMOC - Obrazek 3     PIERWSZA POMOC - Obrazek 4

 • KOCHAM RĘCZNĄ NA ORLIKU

  KOCHAM RĘCZNĄ NA ORLIKU
  07.06.2018

  W poniedziałek 04 czerwca uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w finałowym turnieju wojewódzkim "KOCHAM RĘCZNĄ NA ORLIKU" - największym projekcie sportowym poświęconym piłce ręcznej dla dzieci klas I-IV. Rozgrywki te rozpoczęły się w kwietniu a zakończą się turniejem ogólnopolskim w Kaliszu. Nasi zawodnicy z łatwością przebrneli etap kwalifikacyjny rozgrywek,  jednak w województwie musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie po trzech meczach finał mazowiecki kończymy na czwartym miejscu. A oto skład naszej drużyny: Jakub Arażny, Rafał Banaszek, Jakub Matak, Michał Opłotny, Mateusz Rybak, Karol Więch, Kamil Wolszczak. Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w galerii.

   

 • PŁATNOŚĆ ZA OBIADY

  30.05.2018

  UWAGA!

  OBIADY

  CZERWIEC 2018

   

  35,00 zł

   

  Wpłat dokonujemy w dniach
  01.06.2018 r. – 10.06.2018 r.

   

  Proszę o wpłacanie kwot, które podawane są na kartkach rozdawanych dzieciom.  

  PROSZĘ O TERMINOWE WPŁATY!

 • RODO - informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych uczniów Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem

  25.05.2018

  INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ IM. ZOFII SOLARZOWEJ W MIĄSEM 

  Niniejszym zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)  przekazujemy Państwu wymagane prawem informacje. 

  ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH 

  Administratorem danych osobowych uczniów Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem jest
  Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem:
  adres: ul. Kardynała Wyszyńskiego 44, 05-240 Miąse
  telefon: 29 757 30 50
  mail: miase@op.pl 

  INSPEKTOR OCHRONY DANYCH 

  Nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych związanych z nauką w Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem pełni Inspektor Ochrony Danych (IOD).  Kontakt do Inspektora Ochrony Danych (IOD): 
   
  mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl 

  CEL PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH UCZNIÓW 

  Dane osobowe uczniów (w tym ich rodziców/opiekunów prawnych) będą przetwarzane w celu: 
   
  1) wypełnienia obowiązków Administratora wynikających z przepisów prawa (Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe - Dz.U. 2017 poz. 59 ze zm.; Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty - Dz.U. 2017 poz. 2198 ze zm.; Ustawa z dnia
  15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej - Dz.U. 2017 poz. 2159 ze zm.) na podstawie art. 6 ust. 1 pkt c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku  
  z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE
  (tj. przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze);

  2) realizacji celów związanych z promocją działań Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej  w Miąsem poprzez udostępnianie,
  np. na oficjalnych stronach internetowych - informacji o sukcesach konkretnych uczniów, informacji o wydarzeniach, przedsięwzięciach, w których uczniowie brali udział (np. konkursy, zawody sportowe), w tym także wizerunków uczniów – wyłącznie
  w przypadkach, gdy rodzice, opiekunowie wyrazili zgodę na taką formę przetwarzania.

  KOMU DANE BĘDĄ UDOSTĘPNIANE 

  Dostęp do danych osobowych uczniów wewnątrz struktury organizacyjnej Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem będą mieć wyłącznie upoważnieni pracownicy i tylko w zakresie niezbędnym do realizacji obowiązków zawodowych. Odbiorcami danych osobowych będą organy publiczne, instytucje i podmioty trzecie uprawnione do żądania dostępu lub otrzymania danych osobowych
  na podstawie przepisów prawa (np. Kuratorium Oświaty, policja, Ośrodek Pomocy Społecznej). Dane przetwarzanie w celach związanych z promocją Zespołu Szkół będą udostępniane, rozpowszechniane poprzez umieszczenie na szkolnych tablicach informacyjnych, szkolnej gazetce, oficjalnych szkolnych stronach internetowych. 

  OKRES PRZECHOWYWANIA DANYCH OSOBOWYCH 

  Dane osobowe uczniów będą przechowywane przez Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem przez okres niezbędny do realizacji wynikających z Ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 poz. 217 ze zm.) celów archiwizacji.

  KATEGORIE PRZETWARZANYCH DANYCH OSOBOWYCH UCZNIÓW  

  W związku nauką w Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem, Zespół Szkół może przetwarzać w szczególności następujące dane uczniów: 

  Lp.  Kategorie danych Podstawa prawna
  1. dane identyfikacyjne ucznia, takie jak imię nazwisko, nr PESEL, data urodzenia, adres  zamieszkania i zameldowania, itp. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe – Dz.U. 2017 poz. 59 ze zm.; Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty – Dz.U. 2017 poz. 2198 ze zm.; Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej –  Dz.U. 2017 poz. 2159 ze zm.
  2. informacje na temat potrzeb edukacyjnych dziecka (np. opinie, orzeczenia poradni psychologiczno-pedagogicznych)
  3. dane identyfikacyjne rodziców, opiekunów ucznia, takie jak imiona i nazwiska, adres zamieszkania, nr. telefonów, adres poczty elektronicznej Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe – Dz.U. 2017 poz. 59 ze zm.; Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty – Dz.U. 2017 poz. 2198 ze zm.
  4. informacje niezbędne do zapewnienia dziecku właściwej opieki, w czasie zajęć organizowanych przez Zespół Szkół.
  5. Informacje nt. sytuacji wychowawczej ucznia
  6. Informacje dotyczące frekwencji ucznia na zajęciach szkolnych, informacje o wynikach edukacyjnych dziecka, jego zachowaniu informacje nt. jego rozwoju
  7. Informacje o wynikach ucznia w konkursach, zawodach międzyszkolnych i innych wydarzeniach
  8. Wizerunek ucznia utrwalony przy okazji prowadzania dokumentacji fotograficznej i video szkolnych uroczystości, zawodów, innych wydarzeń Zgoda wyrażona przez rodziców, opiekunów prawnych ucznia
       

   

   PRAWO DOSTĘPU 

  Niniejszym informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści danych swoich dzieci oraz prawo do ich sprostowania,
  a w przypadku przetwarzania danych na podstawie zgody, do ich usunięcia. 

  PRAWO DO SKARGI 

  Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego dot. ochrony danych osobowych, gdy uznają Państwo,
  iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dziecka narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych
  z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  KONSEKWENCJE NIEPODANIA DANYCH

  Podanie danych osobowych ucznia opisanych w rubryce 1-7 jest wymogiem ustawowym. Są Państwo zobowiązani do ich podania,
  a konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości edukacji Państwa dziecka w Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem. Przetwarzanie danych opisanych w rubryce nr 8 zależy od dobrowolnej zgody rodziców, opiekunów prawnych naszych uczniów.
  Brak zgody w tym zakresie będzie skutkował pominięciem informacji dotyczących Państwa dziecka w podanych informacjach
  o sukcesach, wydarzeniach, w których brało ono udział. 

 • SPOTKANIE Z MARCINEM PRUSEM

  SPOTKANIE Z MARCINEM PRUSEM
  24.05.2018

  To był niezwykły czwartek! 17.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Macieja Oleksiaka uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej Pana Marcina Prusa. Pan Marcin w niezwykle interesujący i przejmujący sposób opowiadał o rozwoju swojej kariery oraz drodze do reprezentacji narodowej. Poruszał przy tym kwestie wartości, ideałów i szacunku które każdy młody, nie tylko sportowiec, powinien mieć i których powinien przestrzegać. Gorące podziękowania dla Pana Marcina Prusa za ciekawą lekcję oraz dla Pana Mariusza Stępczyńskiego za zaproszenie na warsztaty.

 • WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

  WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY
  12.05.2018

  W piątek klasy  VII oraz II i III gimnazjum wzięły udział w czterogodzinnych warsztatach z pierwszej pomocy. Najpierw odbyły się zajęcia z panią psycholog, która przekazała informacje na temat powodów udzielania lub nie pomocy w nagłych wypadkach przez przypadkowych świadków. Uczniowie dowiedzieli się, że nieudzielenie pomocy osobie potrzebującej jest czynem karalnym, oglądali filmiki pokazujące znieczulicę w naszym kraju. Kolejną część warsztatów stanowiły zajęcia praktyczne prowadzone przez ratowników medycznych. Wszyscy uczyli się, jak poprawnie przeprowadzić pierwszą pomoc w nagłych wypadkach, próbowali swoich sił przeprowadzając resuscytację (RKO) z użyciem fantomów. Warsztaty były bardzo interesujące i mamy nadzieję, że dzięki praktycznym ćwiczeniom żaden z naszych uczniów nie zawaha się udzielić pierwszej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba. Kilka zdjęć z zajęć można obejrzeć w galerii.

 • WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ

  11.05.2018

  Wyniki rekrutacji uzupełniającej do Samorządowego Przedszkola w Miąsem na rok szkolny 2018/2019:

  Dzieci przyjęte:
  1. Zuzanna Guzek
  2. Natalia Jurek
  3. Leonard Krzywiecki

  Dzieci nieprzyjęte:
  1. Aleksander Wielgo

strona:

WIADOMOŚCI

KONTAKT

 • Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
  05-240 Miąse
  ul. Kardynała Wyszyńskiego 44
 • tel. (029) 757 30 50
  fax. (029) 757 30 50

GALERIA ZDJĘĆ