• Światowy Dzień Jabłka i Dzień Chłopaka!

Tego samego dnia świętowaliśmy również Dzień Chłopaka. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Alicja Skonieczna zorganizowała specjalne losowanie, w którym wyłoniono „Szczęśliwego Chłopaka”. Podczas długiej przerwy odbyło się oficjalne losowanie numerka, a zwycięzcą został Szymon Miąsko. Każdy z chłopców otrzymał również słodki upominek od Samorządu Uczniowskiego.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie!

– Klaudia Karolak

• Powiatowy konkurs kulinarny "Tak dla zdrowia" II edycja!

• W naszej szkole 08.10.2024 r. odbył się etap szkolny II Powiatowego Konkursu Kulinarnego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Ignacego Paderewskiego w Zagościńcu.

Wzięło udział 15 zespołów z klas 4-8. Uczniowie mieli około 20 minut na przygotowanie zdrowych kanapek oraz uprzątnięcie stanowiska. Następnie każdy zespół miał za zadanie złożyć dekoracyjnie serwetkę, odgadnąć 3 produkty spożywcze smakując ich oraz 3 narzędzia kuchenne. Wykonane kanapki oceniała komisja w składzie: p. dyrektor Renata Tymińska, p. Magdalena Kozuk, p. Anna Mędrzycka i p. Bożena Szulęcka. Oceniany był smak, estetyka podania, zawartość i przedstawienie zdrowych składników.

Do etapu powiatowego przeszły dwa zespoły: z klas IV-V Adrianna Borczyńska i Magdalena Skonieczna oraz z klas VI-VIII Alicja Skonieczna z Leną Laskowską.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie!

Klaudia Karolak

• Życzenia DEN!

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji.

Życzymy wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i satysfakcji z odkrywania nowych talentów oraz z osiąganych wyników. Niech Państwa entuzjazm i pasja zwyciężą z trudami dnia codziennego.
            Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne i spokojne.

• Akcja “Pomóż dzikom wrócić do lasu’’

• Starosta Wołomiński – Arkadiusz Werelich

zaprasza wszystkich nauczycieli,  uczniów szkół i przedszkoli, funkcjonujących na terenie powiatu wołomińskiego, do udziału w akcji pn. „Pomóż dzikom wrócić do lasu”.

Akcja jest połączona ze zbieraniem żołędzi, które będą przekazane Kołom Łowieckim.
            Żołędzie zostaną rozsypane w lesie – naturalnym środowisku bytowania dzików, co spowoduje zmniejszenie bazy pokarmowej w miastach i miejscowościach, i ograniczy migrację tych zwierząt
            w tereny zurbanizowane.

Przemieszczanie się dzików do miast i miejscowości spowodowane jest między innymi obfitą bazą pokarmową, w tym dojrzewającymi obecnie żołędziami spadającymi z rosnących dębów. Stanowią
            one doskonały pokarm dla migrujących dzików. Obecność dzików pośród siedzib ludzkich budzi zaniepokojenie mieszkańców, a ich działalność powoduje niszczenie trawników, upraw itp.

Akcja edukacyjna przyczyni się do poprawy znajomości bytowania i zachowania dzikich zwierząt
            oraz sposobu postępowania w przypadku spotkania z dzikami. Podjęte działania zmniejszą liczbę dzików w terenach zurbanizowanych i poprawią nasze bezpieczeństwo.

Żołędzie powinny być suche i zdrowe, nadające się na karmę dla zwierząt. Należy
            je przechowywać w przewiewnych workach lub kartonach.

Zakończenie akcji zbierania żołędzi przewidziano na 31.10.2024 r.

Placówki oświatowe, które zbiorą największą ilość żołędzi, otrzymają wskazane przez nie nagrody rzeczowe o wartości do 2 000 zł. Łącznie zostanie nagrodzonych 5 placówek. Placówki uczestniczące w  akcji otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dla dzieci, które zbiorą najwięcej żołędzi, przewidziano upominki.

Rozdanie upominków dla dzieci oraz nagród dla placówek oświatowych, które przekażą najwięcej żołędzi, zaplanowano do 20.12.2024 r.

Żołędzie prosimy przynosić do p. Ewy Tymińskiej.

• ul. Kardynała Wyszyńskiego 44
          05-240 Miąse