• Finał Gminnego Konkursu wokalno-recytatorskiego "Moja Ojczyzna Niepodległa"

• 16 maja w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu odbył się finał gminnego konkursu wokalno-recytatorskiego pt. "Moja Ojczyzna Niepodległa", w którym z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice z klasy II Magdalena Skonieczna i Julia Iwanek. Pierwsza z nich Magdalena zaprezentowała wiersz natomiast Julia wykonała utwór muzyczny. Obie dziewczynki pokazały się z jak najlepszej strony reprezentując naszą placówkę. Gratulujemy Magdalenie Skoniecznej za zajęcie II miejsca w recytacji klas 1-3.

• Warsztaty - zagrożenia związane ze spożywaniem alkoholu...

• W czwartek 27 kwietnia 2023 r. naszą szkołę odwiedził Pan Jarosław Pleta - terapeuta neurorozwoju (NDT). Pan Jarosław przeprowadził warsztaty z uczniami ósmych klas, podczas których pokazał i zwrócił uwagę na zagrożenia związane ze spożyciem alkoholu, a zwłaszcza przez kobiety w okresie ciąży. Nasza młodzież miała okazję obejrzeć film dokumentalny ,,Wieczne dziecko’’, który przybliżył tematykę zespołu FAS – Fetal Alcohol Syndrome.

W drugiej części zajęć- tych bardziej praktycznych, ósmoklasiści mogli niejako na ,,własnej skórze’’ doświadczyć tego, jak przebiega odbiór bodźców ścieżką sensoryczną i zrozumieć zachowania dzieci, jak również osób dorosłych z FAS.

Warsztaty przeprowadzone przez Pana Pletę uświadomiły naszym uczniom, jakie mogą być skutki sięgania po alkohol, że picie alkoholu w młodym wieku niesie ze sobą wiele szkód dla naszego organizmu. Alkohol, to substancja psychoaktywna, która niestety często jest wybierana przez młodzież.  Przeprowadzone spotkanie miało na celu ograniczenie sięgania przez uczniów po substancje psychoaktywne, oraz pokazanie, że podejmowanie zachowań ryzykownych wcale się nie opłaca.

• UWAGA!

• W dniach 02.05. - 05.05.203 r. sekretariat szkolny będzie nieczynny. W pilnych sprawach proszę kontaktować się pod  numerem telefonu - 662-713-865. Za utrudnienia przepraszamy.