Scena letnia Fabryczki w Wołominie!
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
5 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego z udziałem Pocztu Sztandarowego. Uczniowie klasy II, III, IV, VI i VIIA zaprezentowali krótkie przedstawienie teatralno-muzyczne, w którym podkreślili jak ważne są nasze symbole narodowe: flaga, godło i hymn. Przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja.
11Po akademii Pani Dyrektor podziękowała wszystkim artystom i osobom odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości.
Gratulacje dla p. Marcina Ołdaka nauczyciela naszej szkoły!
Ogłoszono dziś wyniki VI edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” którego organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Polegał on na opracowaniu scenariusza zajęć z edukacji regionalnej dla wybranej grupy wiekowej: 7–9 lat, 10–14 lat lub 15–18 lat. W tym roku tematem przewodnim było materialne i niematerialne dziedzictwo Mazowsza.
Decyzją Komisji, III miejsce przyznano Marcinowi Ołdakowi - nauczycielowi historii oraz wychowawcy w Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie.
Panie Marcinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
IX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”
27 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z poezją” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. W tym roku konkurs był poświęcony twórczości Juliusza Słowackiego.
W kategorii wiekowej uczniów klas VII – VIII "poezja śpiewana" nasza uczennica Zofia Kaczmarska kl. VIIb zajęła I miejsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kurs profesjonalnej fotografii w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie
Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka zaprasza na profesjonalny kurs praktycznej fotografii, przydatny w kreowaniu wizerunku w mediach społecznościowych
dla osób początkujących - nawet tych, które jeszcze nie miały aparatu w rękach
odnajdą się tu również osoby, które już coś wiedzą, ale chcą ugruntować swoją wiedzę i umiejętności fotograficzne.
Podczas kursu poznacie jak obsługiwać świadomie swój aparat fotograficzny i komponować zdjęcia oraz jak je robić w różnym oświetleniu.
Będą to zajęcia teoretyczne jak i praktyczne, gdzie każdy uczestnik będzie pracował z aparatem w ręku !!!
Wiedzę teoretyczną wykorzystacie w praktyce na sesji plenerowej i sesji studyjnej.
Następnie zdjęcia wykonane przez uczestników zostaną poddane obróbce graficznej.
Cały Kurs zakończy się wystawą prac i możliwością
otrzymania certyfikatu ukończenia kursu fotografii cyfrowej.
Tematy spotkań:
Wprowadzenie - czas, czułość, przesłona, tryby pracy + ćwiczenia
Rozszerzenie - balans bieli, histogram, pomiar światła, kompensacja ekspozycji + ćwiczenia
Kompozycja – mocne punkty, centralny kadr, ważenie zdjęcia, dynamika i statyka + ćwiczenia
Fotografia nocna - sposoby na ciekawe zdjęcia portretowe, krajobrazowe i architektury
Portret – jak fotografować człowieka w różnych sytuacjach + ćwiczenia
Portret – zajęcia z modelką
Wywołanie pliku RAW, podstawowa edycja zdjęcia + ćwiczenia
Obróbka cyfrowa - profesjonalny retusz obrazu i przygotowanie pliku do druku + ćwiczenia
Lampa błyskowa – jak ją wykorzystać w plenerze i pomieszczeniu tak aby unikać kiczu w zdjęciach + ćwiczenia
Street photo – uchwyć życie na ulicy + ćwiczenia
Domowe studio – profesjonalne zdjęcia przy niewielkim wysiłku + ćwiczenia
Fotografia reportażowa + ćwiczenia
Zdjęcie czarno-białe od pomysłu po finalną odbitkę + ćwiczenia
Kurs zaczynamy 03 czerwca o godzinie 17:30, odbędzie się on podczas 8 spotkań 90-minutowych we wtorki i piątki w Fabryczce.
Godzina spotkań jest możliwa do uzgodnienia na pierwszych zajęciach.
Koszt kursu fotograficznego to 85 zł.
Zgłoszenia proszę wysyłać na adres e-mail: fabryczka@powiat-wolominski.pl
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Zaproszenie do Pałacu w Chrzęsnem!
Starosta Wołomiński Adam Lubiak oraz Dyrektor Pałacu w Chrzęsnem Magdalena Roguska zapraszają 14 maja do Pałacu w Chrzęsnem na Noc Muzeów. Rozpoczęcie o godz. 20.00. W programie: zwiedzanie pałacu z Wincentyną, plenerowa projekcja filmu „Chrzęsne Wincentyny Karskiej”, iluminacja parku, degustacja lokalnych przysmaków przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Postolisk i Sołectwo Wólka Kozłowska. Pałac będzie otwarty do północy.
Najbliższa sobota, 14 maja, od godz. 20.00 do 24.00 Zapraszamy!!
Scena letnia Fabryczki w Wołominie! Zapraszamy!
Materiał o sposobach radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym dla ósmoklasistów
Pożegnanie...
Z wielkim smutkiem żegnamy
śp. ks. Ryszarda Dobosza
Nie zapomnimy Twojego serca, oddania, wsparcia...
Najbliższej rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia...
Społeczność Zespołu Szkół
im. Zofii Solarzowej w Miąsem
Międzynarodowy Dzień Ziemi!
22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, wyzwania zrównoważonego rozwoju, promocję systemowych i indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie. W związku z powyższym w piątek w naszej szkole uczniowie na godzinach wychowawczych, geografii oraz biologii oglądali filmiki edukacyjne lub prezentacje multimedialne mające m.in. na celu przybliżenie im tego święta.
5W tym dniu chętne osoby przyszły ubrane w kolory Ziemi, czyli niebieski i zielony.
W zerówce i klasach I-III dzieci przygotowywały przypinki do ubrań z hasłami dotyczącymi Dnia Ziemi. Klasy starsze wykonywały plakaty, z których powstała wystawa. Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w konkursie wiedzy ogólnej o Dniu Ziemi.
Punkt Pomocy!
Wycieczka - Centrum Nauki Kopernik, Planetarium oraz Stadion PGE Narodowy!
W dniu 22 kwietnia 2022 roku uczniowie klas VI, VIIA, VIIB naszej szkoły wraz z Panią Renatą Tymińską oraz Agnieszką Teodorczyk wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik wraz z Planetarium oraz Stadionu PGE Narodowego.
8Zwiedzając przez 3 godziny obiekt Centrum Nauki Kopernik w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.
W Planetarium mieliśmy okazję wziąć udział w filmie „Szybciej niż światło”. Niedawno odkryta została planeta, krążąca wokół najbliższej Słońcu gwiazdy – Proximy Centauri. Szybciej niż światło to wycieczka w przyszłość na pokładzie statku wyposażonego w silnik na antymaterię, a nawet napęd warp – prosto ze Star Treka. Czasem science fiction staje się naukową rzeczywistością. Dzięki ludzkiej ciekawości oraz wytrwałości jesteśmy w stanie dotrzeć coraz dalej. Ten nagradzany na całym świecie film pozwala też w pełni delektować się nowoczesną technologią projekcyjną. Przed filmem odbył się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów Planetarium.
Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, był Stadion PGE Narodowy. Wybudowany w latach 2008 – 2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy, przystosowany do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. Może też pełnić funkcje biurowe, handlowe, hotelowe oraz gastronomiczne. Obiekt może pomieścić na trybunach ponad 58 tys. kibiców. Stadion zawiera kilka poziomów, których część znajduje się pod poziomem boiska. My zwiedziliśmy obiekt rozbudowaną trasą „W centrum wydarzeń”.
Zaproszenie na Dzień Otwarty do I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie
Życzenia Wielkanocne!
Wielkanoc na świetlicy!
Przygotowania do świąt wielkanocnych rozpoczęły się także na świetlicy. Uczniowie poznali nową technikę malowania za pomocą pasteli. Powstały tym sposobem piękne kolorowe pisanki. Oprócz tego nową gazetkę zdobią świąteczne kolorowanki. Każde dziecko przygotowało również kartkę świąteczną z życzeniami dla swoich rodziców, dziadków…
44Jednocześnie powstały kolejne ozdoby, w których wykorzystaliśmy rolki po papierze. Każdy wykonał sowę, która później ozdobiła drzewko. Dzieci zobaczyły, że z tak prostych rzeczy, które można wyrzucić do kosza, mogą powstać świetne i niepowtarzalne dekoracje.. Cała zabawa z rolkami tak bardzo spodobała się dzieciom, że wykonali oni również całą kolekcję Minionków.
Nauczyciel świetlicy
– Klaudia Karolak
Warsztaty wielkanocne w przedszkolu!
Dzisiaj tj. 13 kwietnia br. w przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne z udziałem rodziców. Dzieciaki wykonały piękne ozdoby świąteczne, które zabrały ze soba do domu. Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.
21
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Ptasie opowieści"
Dnia 11 kwietnia br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu gminnego plastycznego pt. "Ptasie opowieści". Miało to szczęśliwy finał dla naszej dwójki uczniów tj. II miejsce w kategorii klas I-III zajęła uczennica klasy I Gabriela Więch, która wykonała pracę pod opieką wychowawcy Anny Banasiak. Nagrodę Burmistrza zdobył Szymon Miąsko - uczeń klasy II pod przewodnictwem wychowawcy Edyty Sokołowskiej. Rozdanie nagród nastąpiło w Muzeum w Tłuszczu.
3
Pierwszy Dzień Wiosny na świetlicy!
Początek wiosny wszystkich na świetlicy zmobilizował do pracy. Każdy z uczniów postanowił wziąć udział w konkursie plastycznym na pt. „Wiosna wokół nas”. Niektórzy namalowali Panią ozdobioną kwiatami, inni krajobraz, na którym widać zmieniającą się przyrodę, budzącą się do życia. Ze wszystkich prac zostały wybrane dwie, które dały uczestnikom konkursu I miejsca. Zwycięzcami byli Oliwia Matak z zerówki oraz Jakub Stępień z kl. 3. Wygrani otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
33Z okazji rozpoczęcia wiosny uczniowie wykonali Panią Wiosnę ubraną w piękne kolorowe kwiaty, która będzie zdobiła naszą świetlicę. Dzieci malowały również portrety Pani Wiosny za pomocą różnych technik. Innym zadaniem było rozszyfrowanie hasła na podstawie wiosennie zakodowanego alfabetu czy też zakodowane kolorowanki, dzięki którym uczniowie powtórzyli dodawanie, odejmowanie i mnożenie.
Nauczyciel świetlicy
– Klaudia Karolak
Świetlica – czyli „Dzień Dinozaura”, Mania, Prosiak i Dzień Kobiet!
26 lutego jak co roku jest Dzień Dinozaura. W tym roku na świetlicy dzieci miały do wykonania kilka zadań związanych z tym świętem. Były między innymi dinozaurowe labirynty czy kolorowanki z dinozaurami, które były malowane przez dzieci farbami. Z powstałych później obrazów stworzyliśmy wspólnie wystawę. Dzieci nauczyły się również jakie gatunki dinozaurów żyły oraz jak wyglądały.
Podczas ostatnich zajęć na świetlicy uczniowie zapoznali się z początkiem życia Marii Skłodowskiej-Curie słuchając książki z serii Mali WIELCY autorstwa Sanchez Vegara Maria Isabel. Na razie poznali jedynie małą Manię i jej rodzeństwo, ale na kolejnych zajęciach będzie ciąg dalszy.
25Inną książką, która bardzo podobała się uczniom jest „Ściśle tajny dziennik Prosiaka” Stampa Emera. Dzieci były pod wrażeniem, że książka może wyglądać w ten sposób. Opowiada ona historię sympatycznego Prosiaka, który mieszka na farmie wraz z przyjacielem Kaczorem, owcami, krową a także znienawidzonymi kurczakami. Co ciekawe, pisana jest w języku „świńskim”. :) Po kilku rozdziałach dzieci narysowały jak sobie wyobrażają gospodarstwo, na którym mieszka Prosiak.
Na świetlicy uczniowie wykonali również karty z życzeniami z okazji Dnia Kobiet, które mogli wręczyć siostrom, mamom czy komuś innemu :)
Nauczyciel świetlicy - Klaudia Karolak
UWAGA! - przypomnienie!
Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola i oddziału przedszkolnego (zerówki), muszą złożyć pisemne potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia kandydata do przedszkola/oddziału przedszkolnego w terminie 01 – 08 kwietnia 2022 r. - potwierdzenie woli znajduje się w zakładce Rekrutacja 2022/2023.
Archiwum Aktualności