Nie posyłaj do szkoły i przedszkola chorego dziecka!
Procedury funkcjonowania Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem w okresie epidemii
- 1._Procedura_bezpieczenstwa_na_terenie_placowki_w_zwiazku_z_epidemia_COVID_%282%29.doc2.procedura_postepowania_w_przypadku_podejrzenia_u_pracownika_szkoly_zakazenia_koronawirusem_%282.docx4._procedura_kontaktu_z_rodzicami_w_przypadku_pogorszenia_sie_stanu_zdrowia_ucznia%281%29_%282%29.docx5._Stolowka_procedura_bezpiecznego_korzystania_ze_stolowki_%282%29.docx6._procedura_odbierania_uczniow_ze_szkoly_w_czasie_epidemii_covid19_%282%29.docx7._procedura_postepowania_w_przypadku_podejrzenia_u_ucznia_zakazenia_koronawirusem_%282%29.docx8.REGULAMIN_przyjmowania_TOWARU_%282%29.doc
Stypendium szkolne!
Druki na stypendium szkolne dla uczniów klas I - VIII.
Termin składania wniosków: 15 września 2020 r. - sekretariat szkoły.
Kryterium dochodowe wynosi: 528 zł netto na 1 osobę w rodzinie.
Dochód z 1 ha przeliczeniowego wynosi 308 zł.
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o dochodach netto za sierpień 2020 r.
Druki wniosków i klauzula informacyjna na podstawie RODO do odebrania w sekretariacie szkoły lub pobrania ze strony internetowej szkoły.
Zebrania z rodzicami!
03 września 2020 - czwartek
kl. O-III godz. 1700
kl. IV-VIII godz. 1800
Zebrania informacyjne z wychowawcą:
system oceniania, programy i wymagania z przedmiotów, wybory do Rady Rodziców, zgody i oświadczenia, deklaracje na obiady, deklaracje na świetlicę itp.
Wieści z Pałacu w Chrzęsnem!
Szanowni Państwo,
W imieniu Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka zapraszamy do Pałacu w Chrzęsnem w sobotę 5 września 2020 r. o godz. 17 na 9. edycję Narodowego Czytania. Gościem specjalnym wieczoru będzie znana polska aktorka filmowa i teatralna Dominika Ostałowska. W tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania fragmenty Balladyny Juliusza Słowackiego przeczytają: Robert Szydlik – Wicestarosta Wołomiński, Grzegorz Siwek – Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego, Hanna Skrzypczak – Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury oraz Dominika Ostałowska. Koncert muzyki klasycznej i filmowej w wykonaniu Dominika Rosłona (fortepian) i Anny Szczygieł (wiolonczela) będzie dodatkowym urozmaiceniem wieczoru. Para Prezydencka objęła patronat honorowy nad akcją Narodowe Czytanie 2020.
Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jednym z artystów, którzy wykonali ilustracje do Balladyny, był znany polski malarz Julian Maszyński, właściciel majątku w Mokrej Wsi (mąż Stanisławy Maszyńskiej - córki Wincentego i Adolfy Koskowskich oraz siostry Ewy Kotarbińskiej, Wincentyny Karskiej i Bronisławy Babczyńskiej). Dzięki tym ilustracjom Julian Maszyński zdobył nagrodę w konkursie Koła Artystyczno-Literackiego w Krakowie w 1883 roku.
Zapraszamy! Wstęp wolny.
Serdecznie pozdrawiamy
Pałac w Chrzęsnem
Tel. 29 757 29 50
e-mail: palac@palacwchrzesnem.pl
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 - Oddział Przedszkolny!
W związku z zasadami bezpieczeństwa związanymi z Covid-19 wpuszczane do szkoły będą tylko dzieci. Ogólnego rozpoczęcia nie będzie. Rodzice nie będą mogli wejść do szkoły.
W tym roku szkolnym oddział przedszkolny będzie w sali nr 9. Jeżeli chodzi o wyprawkę można przynosić już 1 września.
W tym dniu dzieci przychodzą lub dojeżdżają autobusem na godz. 900, a kończą o godz. 1300(dzieci dojeżdżające odwóz autobusem).
W tym dniu zajęcia świetlicowe będzie od 730 do 1530.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 - Szkoła!
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się w salach z wychowawcami. Ogólnego rozpoczęcia nie będzie. W związku z zasadami bezpieczeństwa związanymi z Covid-19 wpuszczani do szkoły będą tylko uczniowie. Rodzice nie będą mogli wejść do szkoły.
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021:
KLASA I - sala 4 - godz. 900
KLASA II - sala 3 - godz. 900
KLASA III - sala 2 - godz. 900
KLASA IV - sala 6 - godz. 900
KLASA V - sala 10 - godz. 900
KLASA VI A - sala 8 - godz. 1000
KLASA VI B - sala 5 - godz. 1000
KLASA VII - sala 10 - godz. 1000
KLASA VIII - sala 7 - godz. 1000
REKOMENDACJA INSPEKTORA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH W SPRAWIE PROCEDURY MIERZENIA TEMPERATURY CIAŁA DZIECI W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH OD 1 WRZEŚNIA 2020 R.
Bezpieczny powrót do szkoły od 1 września
- 10
MEN-odpowiedzi na pytania związane z powrotem dzieci do szkół
Wytyczne przeciwepidemiczne od 1 września - MEN, GIS, MZ
Wieści z Pałacu w Chrzęsnem!
Szanowni Państwo,
W imieniu Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka zapraszamy do Pałacu w Chrzęsnem w niedzielę 30 sierpnia 2020 r. o godz. 15 na wernisaż rzeźby Katarzyny Masny i o godz. 16 na koncert zespołu New Bone (Cykl: Chrzęsne na Jazzowe). Wydarzenia odbędą się w pałacu i w plenerze przy zachowaniu regulaminu imprezy w okresie pandemii SARS-Cov-2 – zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu społecznego. Linki do wydarzeń: http://www.palacwchrzesnem.pl/zaproszenie-240-wernisaz_rzezby_katarzyny_masny i http://www.palacwchrzesnem.pl/zaproszenie-237-koncert_new_bone_z_cyklu_chrzesne_na_jazzowo. Wstęp wolny.
Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy
Pałac w Chrzęsnem
Tel. 29 757 29 50
e-mail: palac@palacwchrzesnem.pl
Dzień adaptacyjny w przedszkolu!
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci nowoprzyjęte do przedszkola na dzień adaptacyjny, który odbędzie się w dniu 28.08.2020 r. w godz. 900-1200.
W związku z zasadami bezpieczeństwa wpuszczane do przedszkola będą tylko dzieci, rodzice nie będą mogli wejść do sali.
Wyprawka do oddziału przedszkolnego na rok 2020/2021
WYPRAWKA rok szkolny 2020/2021
• kredki świecowe
• kredki ołówkowe
• 2 ołówki (miękkie)
• temperówka
• gumka
• farby plakatowe
• pędzelki – cienki i gruby
• blok z kolorowymi kartkami A-4
• blok rysunkowy – białe kartki A-4
• blok techniczny – białe kartki A-4
• blok techniczny – kolorowe kartki A-4
• klej szkolny w sztyfcie
• plastelina
• nożyczki z zaokrąglonymi czubkami
• 2 teczki na rysunki
• zeszyt w kratkę 16 kartkowy
• zmienne obuwie + worek
UWAGA!!!
WSZYSTKIE RZECZY DZIECKA MUSZĄ BYĆ PODPISANE IMIENIEM
I NAZWISKIEM DZIECKA.
Informacja o podręcznikach będzie przekazana na początku roku szkolnego.
Posiedzenie Rady Pedagogicznej!
Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się dnia 25 sierpnia 2020 r. o godzinie 10.00 – sala gimnastyczna.
Ogłoszenie o naborze!
Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracownika biurowego. Więcej informacji w zakładce Oferty pracy.
Wyprawka do przedszkola na rok 2020/2021
Wyprawka do Przedszkola Samorządowego w Miąsem na rok 2020/2021
- Buty na zmianę zapinane na rzepy
- 2 komplety ubrań na zmianę w worku w szatni oraz 2 reklamówki na ewentualne „wpadki” dziecka
- Poduszka i kocyk
- Ręcznik z zawieszką
- Tekturowa teczka A4 na prace plastyczne przedszkolaka
- Kubeczek i szczoteczka do zębów
- Pasta do zębów - 2 szt.
- Ryza papieru ksero
- Chusteczki nawilżane – 4 szt.
- Chusteczki higieniczne w pudełku– 3 szt.
- Kredki grube ołówkowe (firmy: ASTRA, COLORINO, BAMBINO)
- Flamastry (firmy: ASTRA, COLORINO, BAMBINO)
- Klej WIKOL – 2 szt.
- Bibuła – 3 kolory
- Plastelina (firmy: ASTRA, COLORINO, BAMBINO)
- Kredki świecowe (firmy: ASTRA, COLORINO, BAMBINO)
Dodatkowo dla długowłosych księżniczek:
- Szczotka do włosów
Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy imieniem i nazwiskiem dziecka
Do zobaczenia!
Spis Rolny 2020! Drogi Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie!
Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie!
Po zakończeniu żniw rolnicy z całej Polski będą mieli jeszcze jeden bardzo ważny obowiązek do wypełnienia. Chodzi o Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada br. Nie trzeba czekać na wizytę rachmistrza – warto spisać się samemu przez Internet lub umówić się na spis telefoniczny.
Powszechny Spis Rolny 2020 obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. To najważniejsze badanie polskiego rolnictwa – jego ostatnia edycja odbyła się 10 lat temu. Przygotowania do spisu trwają w całym kraju, również w naszej gminie.
Organizacja spisu w naszej gminie
Spis rolny rozpocznie się we wrześniu, ale intensywne prace przygotowawcze trwają już od dłuższego czasu. Oprócz GUS i Urzędu Statystycznego w Warszawie, który nadzoruje organizację spisu na Mazowszu, do pracy włączył się samorząd lokalny, w tym również nasza gmina. Utworzone zostało Gminne Biuro Spisowe, które odpowiada m.in. za przeprowadzenie naboru kandydatów na rachmistrzów, organizację gminnego punktu spisowego oraz popularyzację spisu w naszej gminie.
Jednym z najważniejszych zadań Gminnego Biura Spisowego jest przeprowadzenie rekrutacji rachmistrzów spisowych. Kandydaci do pracy w naszej gminie mają obowiązek odbyć odpowiednie szkolenie zakończone egzaminem. Osoby, które zdadzą egzamin z najlepszymi wynikami w gminie, w październiku rozpoczną pracę w terenie.
Dlaczego TRZEBA i WARTO się spisać?
Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. Osoby uchylające się od tego obowiązku zgodnie z ustawą o statystyce publicznej mogą podlegać odpowiednim sankcjom. Rolnicy nie mają zresztą powodów do unikania spisu: pytania dotyczą wyłącznie danego gospodarstwa i prowadzonej produkcji. Nie ma też pytań o wysokość dochodów rolnika, tylko o ich strukturę.
Z punktu widzenia każdego rolnika warto sobie uświadomić, że Powszechny Spis Rolny - jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju - jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Dzięki niemu możemy zdiagnozować bieżącą sytuację, ale też zaobserwować zmiany, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich 10 lat w strukturze i działalności gospodarstw rolnych.
Zebrane podczas spisów rolnych dane są wykorzystywane przez instytucje rządowe i samorządowe – w tym również przez naszą gminę. Dzięki tym danym możemy podejmować działania wspierające naszych rolników na poziomie lokalnym. Tym samym poprzez udział w spisie rolnicy pośrednio zyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w najbliższym otoczeniu.
Nie można też zapominać o korzyściach płynących ze spisu w kontekście unijnej polityki rolnej. Jak każde państwo UE, Polska jest zobowiązana do przeprowadzenia spisu rolnego co 10 lat i w podobnym okresie, co inne państwa członkowskie. Chodzi o to, aby zebrane dane były porównywalne dla całej Unii. Jest to ważne przy kształtowaniu wspólnej polityki rolnej, czyli np. ustalaniu dopłat dla rolników.
Jakie będą pytania?
W spisie rolnym będą zbierane dane dotyczące m.in.: położenia i powierzchni gospodarstwa, produkcji ekologicznej, rodzaju użytkowanych gruntów, upraw, zużycia nawozów, pogłowia zwierząt gospodarskich, rodzaju budynków gospodarskich, a także wkładu pracy w gospodarstwo rolne użytkownika i członków jego gospodarstwa domowego oraz pracowników najemnych. Warto zawczasu przygotować niezbędne dokumenty i mieć je przy sobie podczas wypełniania formularza.
Formularz spisowy ma formę elektroniczną i liczba pytań będzie zależeć od działalności gospodarstwa. Jeśli dany rolnik ogranicza się do produkcji na własne potrzeby i ma niewiele upraw czy inwentarza żywego, to będzie musiał odpowiedzieć na mniej pytań niż użytkownik dużego gospodarstwa o zróżnicowanej strukturze produkcyjnej.
W razie wątpliwości co do treści czy zakresu pytań należy się skontaktować z infolinią spisową: 22 279 99 99
Zachowaj list od Prezesa GUS!
Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma jeszcze przed rozpoczęciem Powszechnego Spisu Rolnego list podpisany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Oprócz informacji skierowanej do odbiorcy o ciążącym na nim obowiązku spisania się, list zawiera ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego pismo Prezesa GUS należy zachować - przynajmniej do momentu pomyślnego zakończenia samospisu internetowego.
Najlepiej przez Internet – w domu lub w naszym Urzędzie
Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. W obecnej sytuacji samospis internetowy ma tę wielką przewagą nad bezpośrednią rozmową z rachmistrzem, że nie wymaga kontaktu z osobami z zewnątrz.
Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego, w którym będzie można się spisać samodzielnie.
Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową i spisać się przez telefon.
Rachmistrze w terenie
Jeśli rolnik nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza terenowego. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.
Rachmistrz będzie miał przy sobie specjalny identyfikator wydany przez Urząd Statystyczny w Warszawie. W razie wątpliwości można zweryfikować tożsamość rachmistrza dzwoniąc na infolinię spisową: 22 279 99 99.
Dane będą bezpieczne
Zebrane podczas spisu dane chronione są tajemnicą statystyczną: pod żadnym pozorem, nawet na wniosek organów ścigania, nie można ujawniać jednostkowych danych podanych w trakcie badań realizowanych na rzecz statystyki publicznej. Obowiązek zachowania tajemnicy jest nałożony na wszystkich rachmistrzów i pracowników statystyki publicznej.
Spis rolny ważny dla nas wszystkich
Spis rolny jest wydarzeniem o dużym znaczeniu, również dla osób nie mających z rolnictwem czy wsią wiele wspólnego. Epidemia koronawirusa przypomniała nam, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. To przecież w głównej mierze rola rolnictwa. Warto więc wspierać spis rolny, nawet jeśli nie jesteśmy rolnikami i nie bierzemy udziału w spisie. Można to zrobić chociażby poprzez udostępnianie informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 na swoim profilu w mediach społecznościowych.
Do aktywnego wspierania promocji spisu rolnego zachęcamy zwłaszcza te osoby, które są zaangażowane w życie naszej społeczności lokalnej i udzielają się w organizacjach, kołach i grupach działających w naszej gminie. Dzięki swojej aktywności i bogatej siatce kontaktów mogą docierać z najważniejszymi informacjami o spisie rolnym do naszych rolników i ich rodzin.
PODSTAWOWE INFORMACJE O POWSZECHNYM SPISIE ROLNYM 2020
Termin trwania: 1 września – 30 listopada 2020 r., dane zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.
Metody spisowe:
1) samospis internetowy,
- jeśli ktoś nie posiada odpowiedniego sprzętu lub Internetu, powinien skorzystać z Gminnego Punktu Spisowego w naszym Urzędzie
2) spis przez telefon,
3) wywiad bezpośredni z rachmistrzem terenowym (rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.).Infolinia spisowa: 22 279 99 99
Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/
Wieści z pałacu w Chrzęsnem!
Przyjaciele Pałacu w Chrzęsnem
W imieniu Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka zapraszamy na premierę online filmu dokumentalnego pt. Historyczne suknie sióstr Koskowskich z Chrzęsnego. Dzięki opowieściom Elżbiety Dunin-Wąsowicz, która zrekonstruowała stroje, przeniesiemy się w klimat pogranicza dwóch epok – wieku XIX i XX. W części pierwszej poznamy historię rekonstrukcji sukni na podstawie portretów Wincentyny Karskiej i Stanisławy Maszyńskiej autorstwa Władysława Podkowińskiego oraz portretu Ewy Kotarbińskiej autorstwa Czesława Tańskiego. Druga część filmowych opowieści to szczegóły rekonstrukcyjne trzech strojów kobiecych: domowego, wizytowego i letniego. Przekonamy się, czy siostry Koskowskie były rzeczywiście modnymi damami swoich czasów. Mamy nadzieję, że opowieść filmowa przybliży Państwu historię Pałacu i zachęci do odwiedzenia tej zabytkowej perełki Powiatu Wołomińskiego.
Część pierwsza filmu będzie wyemitowana online w sobotę 25 lipca 2020 r. o godz. 20 na stronie internetowej Pałacu w Chrzęsnem: www.palacwchrzesnem.pl i na profilu FB.
Na część drugą zapraszamy w sobotę 1 sierpnia o godz. 20 również na stronę www.palacwchrzesnem.pl i pałacowy profil FB.
Jesteśmy w kontakcie
Ps. Będzie nam miło, jeśli tymi wieściami będziecie się dzielić ze znajomymi. Niech wieści wędrują w świat
Pałac w Chrzęsnem
Wieści z Pałacu w Chrzęsnem!
Przyjaciele Pałacu w Chrzęsnem
W imieniu Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka, Fundacji Ogarnij Emocje i Pracowni Gliniany Blues zapraszamy Was w nadchodzącą środę 15 lipca br. na dwa ciekawe wydarzenia artystyczne:
1. Plenerowy wypał ceramiki w piecu węgierskim (15.07, od godz. 10) - budowę i wypał poprowadzi prof. dr hab. Stanisław Brach z udziałem studentów i absolwentów ASP oraz ceramików z całego kraju. Piec węgierski jest budowany z cegły szamotowej, opalany głównie koksem. Jego kształt i wielkość dopasowane są do wielkości i ilości wypalonych form. Podpalany jest od góry, zaś cały proces wypału trwa kilkanaście godzin, a żarzący się koks daje spektakularne efekty, szczególnie po zmroku.
2. Plenerowy koncert grupy Patchwork (15.07, godz. 19) – koncert poświęcony twórczości jednej z najważniejszych polskich artystek blues rocka – Martynie Jakubowicz. Nie jest to jednak jeszcze jeden zespół coverowy. Artyści prezentują własne southernrockowo-bluesowe, nietuzinkowe aranżacje i interpretacje piosenek Martyny Jakubowicz. Musicie koniecznie posłuchać projektu MARTYNA! Na żywo!
Jesteśmy w kontakcieJ
Ps. Będzie nam miło, jeśli tymi wieściami będziecie się dzielić ze znajomymi. Niech wieści wędrują w świat
Pałac w Chrzęsnem
Tel. 29 757 29 50
e-mail: palac@palacwchrzesnem.pl
Archiwum Aktualności