Uprzejmie informujemy, że od stycznia 2022 r. stawka żywieniowa ulegnie zmianie.
Nowa kwota za obiady w szkole podstawowej i oddziale przedszkolnym wynosi 3,00 zł.
Uprzejmie informujemy, że od stycznia 2022 r. stawka żywieniowa ulegnie zmianie.
Nowa kwota za obiady w szkole podstawowej i oddziale przedszkolnym wynosi 3,00 zł.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 23.12.2021 r. tj. w czwartek sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach 8:00 - 12:00.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zgodnie z Zarządzeniem nr 9/2021/2022 Dyrektora Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem dzień 24 grudnia 2021 r. (piątek) został ustalony dniem wolnym od pracy dla pracowników Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem w zamian za święto przypadające w sobotę 25 grudnia 2021 r. - Boże Narodzenie (pierwszy dzień świąt).
W związku z powyższym w piątek 24 grudnia 2021 r. (Wigilia) Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem będzie nieczynny.
Dyrektor Zespołu Szkół
im. Zofii Solarzowej w Miąsem
/-/ mgr Renata Tymińska
Starosta Wołomiński Adam Lubiak
zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem na Koncert Przedsylwestrowy
„ Pałacowy wieczór przebojów”
WYKONAWCY: MAGDALENA TUL – ŚPIEW, ADAM RYMARZ – ŚPIEW, KAMIL BARAŃSKI - INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Nazwisko Magdaleny Tul raczej nie wymaga przedstawiania.To artystka rozpoznawana przez szerokie grono wielbicieli telewizyjnych programów muzycznych, konkursu Eurowizji oraz sceny musicalowej. Jest również autorką tekstów i kompozytorką. Na swoim koncie ma trzy solowe płyty oraz niezliczoną ilość występów w kraju i zagranicą.
Adam Rymarz jest obdarzony słuchem absolutnym i głosem o ponad trzy i pół oktawowej skali. Jego śpiew skupia się w najlepiej rozumianym nurcie muzyki rozrywkowej, od jazzu po gospel. Znakomicie inerpretuje swingowe przeboje Franka Sinatry, nastrojowe ballady oraz energetyczne utwory o soulowym zacięciu. Nie obce jest mu sięganie po stylistycznie odległy repertuar i interpretowanie go na swój własny, oryginalny sposób.
Kamil Barański to pianista, aranżer i producent muzyczny. Koncertuje i nagrywa m.in. z Marylą Rodowicz, Magdą Steczkowską, Joanną Kondrat oraz Krzysztofem Napiórkowskim. Jako muzyk współpracował z plejadą gwiazd polskiej estrady od zespołu Sound'n'Grace po Kayah Transoriental Orchestra. Jest wykładowcą i akompaniatorem licznych ogólnopolskich warsztatów muzycznych.
W repertuarze największe przeboje sceny polskiej i światowej.
UWAGA! Wstęp na podstawie zaproszeń, z zachowaniem rygoru pandemicznego.
Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. W tym czasie przedszkola, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze pracują bez zmian. Przepisy zawierają pewne wyjątki.
W poniedziałek, 13 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jego wydanie wynika z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w sytuacji trwającego na terenie Polski stanu epidemii.
W przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły będzie zobowiązany do zorganizowania zajęć w sposób stacjonarny lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie tej szkoły. To rozwiązanie zapewni dzieciom i uczniom niepełnosprawnym objętym kształceniem specjalnym wsparcie w procesie edukacji oraz ciągłość oddziaływań rewalidacyjnych i terapeutycznych.
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej odpowiadających klasom I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową.
Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty i maturalnego. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.
Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
Ponadto za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów. Takie rozwiązanie umożliwi wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych.
W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoły mogły organizować zajęcia wspomagające od września do 22 grudnia br. W związku z planowanym wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaproponowano pozostawienie możliwości organizacji w szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęć wspomagających.
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 4 dni robocze (3-5 i 7 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.
Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.
Rozporządzenie wchodzi w życie dzień po publikacji w Dzienniku Ustaw
29 listopada br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z aktualnym Mistrzem Europy w konkurencji omnium, zawodowym kolarzem grupy HRE Mazowsze Serce Polski Alanem Banaszkiem. Opowiedział nam o początkach swojej kariery, jak wygląda jego rower, strój, zaprezentował nam także swój złoty medal oraz koszulkę Mistrza Europy. Przypomniał o tym, iż najważniejszym elementem ubioru kolarza jest kask. Dzieci mogły podnieść rower, czy przymierzyć specjalnie zaprojektowany dla niego kask.
Uważni słuchacze mieli szansę zmierzyć się z pytaniami i zdobyć kolarskie nagrody, takie jak bidon czy lampka na rower.
Dziękujemy za spotkanie i przekazaną wiedzę!!!
25 listopada br. w naszej szkole przedszkole, oddział przedszkolny oraz pierwsza klasa wzięły udział w niezwykłym pokazie Bubble Show. To jedyna szansa na spotkanie z najlepszą w Polsce przedstawicielką tego rodzaju spektaklu, który wprowadził Nas w magiczny świat.
Główną rolę odegrały w nim bańki mydlane. Podczas pokazu uczniowie obserwowali rzeczy niemożliwe, lewitacje bańki mydlanej połączone z dymem. Największą przyjemność sprawiło zamykanie w mega bańce.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać misia. Technika pracy była dowolna. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Komisja konkursowa miała naprawdę ogromny problem, ponieważ dzieciaki wykazały się ogromną kreatywnością. Podsumowanie konkursu odbyło się w dniu "urodzin" sympatycznego bohatera książek, który mimo upływu lat, nadal jest częścią dziecięcego swiata.
I miejsce zajął Tomasz Świderek
II miejsce zajęła Laura Krzeslak
III miejsce zajął Hubert Bała
Nagrodę wyróżnienia otrzymał Wiktor Sasin
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i zapraszamy za rok! Prace zostały wyeksponowane w szatni przedszkolnej i stanowia piękną dekoracje.
22 listopada 2021 roku młodzież z naszej szkoły, klasa VII A z opiekunami p. Renatą Tymińską oraz p. Agnieszką Teodorczyk udała się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było pogłębienie dotychczasowej wiedzy historycznej i społecznej poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Senatu z przewodnikiem. Możliwość zwiedzania Sejmu zawdzięczamy p. Bożenie Żelazowskiej - Posłem na Sejm RP, którą mogliśmy poznać osobiście i która towarzyszyła Nam podczas zwiedzania.
Dziękujemy Pani Poseł!
Uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji, dotyczących długoletniej historii i tradycji polskiego parlamentu, który tworzą dwie Izby - Sejm i Senat. Zwiedziliśmy między innymi Salę Kolumnową, „korytarz marszałkowski" oraz salę posiedzeń Senatu.
Zmęczeni, ale spragnieni kolejnych wrażeń udaliśmy się na film "Kartka z Powstania"
w technologii VR. „Kartka z Powstania” opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który przystępując do walk,
w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że kartka wpłynie na jego dalsze losy…
Następną atrakcją wyjazdu był pobyt w Muzeum Świat Iluzji, gdzie rozbudzaliśmy wyobraźnię. Poza świetną rozrywką w pokojach luster, komnacie cieni, czy tak obleganym przez uczniów tunelu vortex, poznaliśmy wiele tajemnic skrywanych przez naukowców.
Ostatnią atrakcją było Muzeum Powstania Warszawskiego. To dla nas niezapomniana lekcja historii. Ekspozycja muzealna obiektu została zaprojektowana w niepowtarzalny sposób, cały czas oddziaływała na nas obrazem, światłem i dźwiękiem. Poruszaliśmy się w scenerii z lat II wojny światowej. Chodziliśmy po granitowym bruku, wśród murów pokrytych dziurami po pociskach i emblematami Polski Walczącej. Doświadczyliśmy mnóstwa wrażeń: chwil pełnych wzruszeń, smutku oraz dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Nie da się w pełni opisać tych emocji, jakie nam towarzyszyły.
Wycieczka do stolicy bardzo się udała. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć i bardzo dużo się nauczyliśmy. Wracaliśmy do domów pełni wrażeń. Nie było wśród nas nikogo, komu by się ta wycieczka do stolicy nie podobała.
Kierownik wycieczki: Agnieszka Tteodorczyk
Dnia 14 listopada braliśmy udział w gminnych zawodach z koszykówki, które odbywały się w Tłuszczu. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce i wróciła do szkoły ze srebrnymi medalami. Gratulacje dla całej drużyny!!!
Skład drużyny:
Karolina Opłotna
Lena Stępień
Magda Więch
Gabriela Krysik
Oliwia Pasik
Amelia Sobczak
Amelia Banaszek
Natalia Pytkowska
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce, obchodzone corocznie 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku, przywrócone następnie ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku.
„Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek” - to hasło w Naszej szkole przyświecało 103. rocznicy obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. Społeczność szkolna rozpoczęła obchody już 10.11.21 r. od wspólnego odśpiewania hymnu w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie w dniu 17.11.2021 r. odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klasy czwartej i piątej, przy współpracy z chórem szkolnym. Swoim występem również uświetniła patriotyczny nastrój klasa trzecia, której uczniowie odśpiewali utwór „Ojczyzno ma”.
To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. To wspaniała lekcja patriotyzmu i historii oraz moment refleksji nad tym, co bezcenne i najważniejsze dla każdego, komu słowo „ojczyzna” jest bliskie sercu. Jak wiadomo od wieków: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, więc kształtujmy postawy patriotyczne od najmłodszych lat w kolejnych pokoleniach Polaków.
Joanna Ołdak
W dniu 16 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z profilaktyki uzależnień „Wolność na krawędzi” organizowane przez Ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zajęcia z ogromnym zaangażowaniem i w utrudnionych warunkach poprowadził Pan Mateusz Puchowski. Zajęciami warsztatowymi zostali objęci uczniowie klas VII i VIII. Celem warsztatów było dostarczenie uczniom rzetelnej wiedzy na temat szkodliwości i skutków uzależnienia od alkoholu, nikotyny, dopalaczy, cyberprzemocy. Należy przeciwdziałać, instruować młode pokolenia w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo, a tym samym zredukować wiele czynników ryzyka wyzwalających negatywne zachowania uczniów. Pamiętajmy, że życie ludzkie to największa wartość i trzeba o nie dbać.
Jesień zachwyca kolorystyką barw oraz bogactwem swoich darów. Dzieci często tworzą z nich wspaniale prace plastyczne. Przedszkolaki postanowiły wykorzystać je troszkę w inny sposób i stworzyły razem z paniami jesienną ścieżkę sensoryczną.
10 listopada o godz. 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn państwowy. 11 listopada to dla polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. W tym dniu obchodzimy rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległośi.
Powered by aSc EduPage