• 10 października - Ogólnopolskim Dniem Gier Planszowych

• Wydarzenie to stało się okazją, aby na korytarzach naszej szkoły pojawiły się Pchełki, Memory, bierki, Scrabble’’, Dubble, warcaby oraz wiele innych gier. Zabawy było co niemiara. Wszyscy zobaczyliśmy jak ciekawie i miło można spędzić czas oczekując na kolejną lekcję.

Uczniowie mieli możliwość poznania tajników rywalizacji i nawiązania dobrych relacji rówieśniczych, bo przecież gry planszowe uczą nas współpracy, przestrzegania reguł i zasad gry, wyzwalają naturalne emocje, umiejętność radzenia sobie z przegraną i satysfakcję z wygranej. Dzieci miały okazję poznać i zagrać w wiele nowych gier swoich kolegów i koleżanek.

Gry planszowe bawią, uczą, rozwijają i budują więzi międzyludzkie.

W planszówki warto grać nie tylko od święta :)