• Bądź kumplem, nie dokuczaj!
          • Bądź kumplem, nie dokuczaj!

          • 20 kwietnia klasy: II, III i IV wzięły udział w spotkaniu z Panią Małgorzatą Żabicką, która jest pedagogiem i psychologiem w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Tłuszczu.

            Celem wizyty i zajęć przeprowadzonych przez Panią Małgosię było promowanie życzliwych postaw, przedstawienie i wytłumaczenie dzieciom problemu dokuczania oraz sposobów radzenia sobie z nim. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się co to jest złość, w jaki sposób można i należy ją kontrolować, czym jest dokuczanie i przemoc, jakie są rodzaje przemocy, a także jakie są jej skutki. Wspólnie wykonane ćwiczenia związane z ,,dokuczaczem’’ pozwoliły klasom bardziej się ze sobą zintegrować, zachęcały do okazywania sobie wzajemnego szacunku i zrozumienia, a także pokazały, dlaczego warto mieć kumpla i kumpelę.

            Na zakończenie spotkania nasi uczniowie dowiedzieli się, co mogą zrobić, gdy ktoś im dokucza, jak reagować, gdy są świadkami dokuczania innym.

            Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Żabickiej za przeprowadzone zajęcia. Wierzymy, że teraz będziemy wobec siebie bardziej życzliwi i w ten sposób stworzymy wspaniałą atmosferę w naszych klasach i w naszej szkole.

        • Dzień Ziemi!
          • Dzień Ziemi!

          • 22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, wyzwania zrównoważonego rozwoju, promocję systemowych i indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie.

            W związku z powyższym w czwartek w naszej szkole uczniowie na godzinach wychowawczych, biologii, geografii oraz religii oglądali filmiki edukacyjne lub prezentacje multimedialne mające m.in. na celu przybliżenie uczniom tego święta. W tym dniu chętne osoby przyszły ubrane w kolory Ziemi, czyli niebieski i zielony. W zerówce i klasach I-III dzieci przygotowywały przypinki do ubrań z hasłami dotyczącymi Dnia Ziemi. Klasy starsze wykonywały plakaty, z których powstała wystawa.

        • Wycieczka do Warszawy!
          • Wycieczka do Warszawy!

          • 28 marca 2023 roku klasy 1, 2 i 3 pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik oraz do Zamku Królewskiego w Warszawie. Zebraliśmy się pod szkołą o godzinie 8:00 i wyjechaliśmy około 8:10. Po godzinie byliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Porozdzielaliśmy się na kilkuosobowe grupki i poszliśmy zwiedzać. To miejsce zrobiło na nas mnie ogromne wrażenie. Znajdowały się tam stanowiska o różnej tematyce, np. zmysłach, czy budowie ludzkiego ciała. Po godzinie 11 przejechaliśmy do McDonald'a na starówce, aby coś zjeść. Około godziny 13 udaliśmy się pod Zamek Królewski, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikami, którzy następnie oprowadzili nas po Zamku. Uczniowie wędrując po Zamku oglądali ciekawe przedmioty oraz obrazy. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość, umiejętność pięknego wysławiania się i uważnego słuchania. Klasy wykazały duże zainteresowanie programem zajęć i aktywnie uczestniczyły w lekcji.

            Kierownik wycieczki:
            ​​​​​​​Edyta Sokołowska

        • Dzień kolorowej skarpetki
          • Dzień kolorowej skarpetki

          • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Nasi uczniowie przez założenie dwóch niepasujących do siebie skarpetek postanowili wesprzeć osoby z Trisomią 21 (oficjalna medyczna nazwa zespołu Downa) oraz ich rodziny, okazać im zrozumienie, dać wyraz swojej solidarności.
            Data tego święta 21.03 nie jest przypadkowa, a oznacza dodatkowy 3 chromosom w 21 parze. Dlaczego właśnie tego dnia zakładamy kolorowe skarpetki? Bo jeśli dobrze się przyjrzeć chromosomom, to można zauważyć, że przypominają one właśnie skarpetki.
            Akcja miała na celu uświadomienie nam, że osoby dotknięte tym schorzeniem genetycznym mają takie same potrzeby jak każda zdrowa osoba i oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.
            I my okazaliśmy taką solidarność z osobami dotkniętymi tą wada genetycznaJ

        • NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU!
          • NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU!

          • Być może słyszałeś gdzieś i zastanawiasz się, co to za dziwna choroba? Otóż autyzm, to nie choroba. To odmienny sposób spostrzegania świata. Nie jest straszny, jest wyjątkowy.  Wystarczy zrozumieć.
            Osoba z autyzmem już jako dziecko rozwija się inaczej niż rówieśnicy. Nauka nie zna jeszcze wszystkich przyczyn autyzmu, wiemy jednak, że mózg osoby z autyzmem funkcjonuje inaczej: odmiennie odbiera otaczający nas świat i inaczej przetwarza informacje. Z tego wynikają trudności osób z autyzmem w rozumieniu otaczającego je świata.

            2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Symbolem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem jest kolor niebieski, dlatego nasi uczniowie wykonali plakaty, niebieskie serduszka oraz gazetkę, która ozdobiła naszą szkołę. Ogłoszony został także konkurs na wykonanie niebieskiego serca.

            Oto nasi laureaci:
            kategoria I oddział przedszkolny i kl. I-III
            I miejsce Natan Wawrzyński kl. II
            II miejsce Oliwia Matak kl. I
            III miejsce Magdalena Skonieczna kl. II
            wyróżnienie Bartłomiej Kurek i Karol Sasin z kl. II

            Kategoria II kl. IV-VIII
            I miejsce  Alicja Skonieczna kl. V
            II miejsce  Damyan Boykowskyy kl. VII
            III miejsce  Mikołaj Napłoszek kl. IV
            wyróżnienie  Dominik Napłoszek kl. VIIIA

            Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
            Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Autorom nagrodzonych prac gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Pani Ewa Tymińska

        • Warsztaty Wielkanocne w II klasie!
          • Warsztaty Wielkanocne w II klasie!

          • 31 marca, w piątkowe popołudnie w klasie II odbyły się warsztaty wielkanocne zorganizowane przez wychowawcę Annę Banasiak. W warsztatach wzięli udział nie tylko uczniowie klasy II ale także ich rodzice. Robienie kurczaków z jajek styropianowych oraz wykonywanie palm wielkanocnych przysporzyło wiele wspólnej radości. Nie wiedzieliśmy, że mamy takich zdolnych rodziców. Dziękuję za przybycie i zaangażowanie. 

            Wychowawca Anna Banasiak

        • Relacja z warsztatów artystycznych!
          • Relacja z warsztatów artystycznych!

          • 25 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne, w czasie których wysłuchaliśmy pięknego koncertu w wykonaniu Pani Agnieszki Maślanki, Pani Pauliny Marszał-Zych, Pani Marii Szczapy z Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie oraz dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o skrzypcach. Pani Aneta Duchnowska poprowadziła warsztaty plastyczne, w czasie których szykowaliśmy na Wielkanoc jajeczne zdrapywanki, natomiast Pan Radosław Ołowski wprowadzał nas w tajniki rysunku architektonicznego. Sztuki gry na bębnach uczyła nas Pani Dominika Narożna. Rada Rodziców ufundowała dla nas pyszne ciastka. Najważniejsze, że spędziliśmy czas wspólnie, zdobywając nowe umiejętności i odkrywając własne pasje.

        • Czekoladowy Autobus w Przedszkolu!
          • Czekoladowy Autobus w Przedszkolu!

          • 9 marca 2023 r. do naszego przedszkola przyjechał CZEKOLADOWY AUTOBUS. Na ten dzień wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. W wyjątkowym autobusie odbyły się czekoladowe warsztaty. To jedyny taki autobus, który jeździ po Polsce odwiedzając przedszkola. Dzieci ubrane w piękne fartuchy i czepki zapoznały się z historią czekolady, poznały jej różne smaki, tworzyły własne wyroby, ozdabiały je i pięknie pakowały w pudełeczka. To świetny sposób na wspaniała zabawę i edukację. Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom mistrza czekolady i zabrał ze sobą swoje czekoladowe smakołyki.

          • Sukces naszych uczennic na XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim o poezji K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu!

          • 28 marca 2023 r. w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski o poezji K.K. Baczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice śpiewając lub znając życie i twórczość K.K. Baczyńskiego, są to: Julia Rosłon, Aleksandra Tlaga, Wiktoria Borczyńska i Zofia Kaczmarska.

            A oto wyniki:

            • W kategorii „Poezja śpiewana” Zofia Kaczmarska zajęła I miejsce.
            • w kategorii „Życie i twórczość K. K. Baczyńskiego” Aleksandra Tlaga zajęła II miejsce, a Wiktoria Borczyńska III miejsce.

             Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom – gratulujemy!!!

          • Olimpiada matematyczna w klasach I-III

          • W środę 29 marca chętni uczniowie z klas 1-3 wzięły udział w ogólnopolskiej olimpiadzie matematycznej. W arkuszu znalazły się zadania, które wychodziły poza materiał przewidziany dla ich przedziału wiekowego. Konkurs był trudny ale uczniowie się nie poddawali do samego końca.

            Czekamy z niecierpliwością na wyniki olimpiady.

      • Kontakty

        • Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
        • tel. (029) 757 30 50
        • ul. Kardynała Wyszyńskiego 44 05-240 Miąse Poland
        • PONIEDZIAŁEK 8.00 - 16:00 WTOREK 8.00 - 17:00 ŚRODA 8.00 - 16:00 CZWARTEK 8.00 - 16:00 PIĄTEK 8.00- 15:00
      • Logowanie