• Przerwa urlopowa sekretariatu!

• Informujemy, iż w dniach 17.07.2023 r. - 21.07.2023 r. i 31.07.2023 r. - 04.08.2023 r. sekretariat Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem będzie nieczynny.

W pilnych sprawach proszę kontaktować się pod numerem telefonu 662-713-865

• Uroczyste zakończenie klas VIII

• „Wszystko się kończy i wszystko przemija, I sen się kończy, i cudowne marzenia,
            Lecz jest w życiu coś, co nigdy nie mija, To są miłe wspomnienia.”

21 czerwca 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia szkoły przez naszych ósmoklasistów. Poprzedziła ją msza święta. Uroczystość rozpoczęto od ceremoniału uroczystego przekazania i zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego szkoły. Następnie był uroczysty polonez zaprezentowany przez naszych ósmoklasistów.

Program artystyczny, któremu przyświecało hasło: „Jesteśmy jak pudełko kredek: każdy jest inny, ale razem tworzymy dzieło sztuki”, uczniowie podziękowali swoim rodzicom, całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za trud wychowania i nauczania. Było pięknie i wzruszająco. Dzień ten był okazją do wręczenia naszym absolwentom nagród książkowych za osiągnięcia w nauce i sporcie, za pracę na rzecz szkoły i klasy oraz za aktywną działalność charytatywną. Wiceburmistrz przyznał i wręczył nagrodę Wiktorii Borczyńskiej jako najlepszej absolwentce klas VIII, która otrzymała same oceny bardzo dobre i celujące. Rodzice otrzymali z rąk wychowawczyń p. Anny Mędrzyckiej i p. Ewy Tymińskiej listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

Po części oficjalnej rodzice i absolwenci szkoły zaprosili wszystkich obecnych na poczęstunek w postaci ciasta i kawy.

Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami zabawnie, mimo wszystko mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie będzie wspominał naszą szkołę. Życzymy wspaniałych wakacji oraz owocnych sukcesów w dalszej edukacji.

A poniżej fotorelacja i wideorealcja z uroczystości.

• Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

• 07 czerwca 2023 r. nasza szkoła wspólnie z Biblioteką Publiczną w Miąsem przystąpiła do kolejnego czytelniczego przedsięwzięcia, a mianowicie ,,Jak nie czytam, jak czytam’’.

Głównym celem akcji było budowanie pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcieliśmy, aby każda uczennica i uczeń mieli okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach. Akcja miała również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek do sięgnięcia po książkę z przyjemnością.

Trafnym podsumowaniem przedsięwzięcia niech będą słowa Denisa Diderota: „Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać”.

Ewa Tymińska

• Dzień Dziecka w Naszej Szkole!

• 1-ego czerwca tradycyjnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Z tej okazji Rada Rodziców ufundowała dla WSZYSTKCH UCZNIÓW wspaniałe niespodzianki.

Dzień Dziecka, to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. 1-ego czerwca w naszej szkole na uczniów czekało mnóstwo atrakcji!

Wśród nich wymienić należy, m.in.: zabawę na dmuchańcach, malowanie twarzy, robienie tatuaży, pieczątek, warkoczyków, poczęstunek w postaci lodów, foto budkę, puszczanie baniek mydlanych, stoisko z owocami, sokami, cukierkami, popcornem. Nie zabrakło również gier i zabaw w plenerze.

W realizację tego dnia zaangażowany był sztab uczniów. Dziękujemy!  Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego wydarzenia: Rodzicom, Radzie Rodziców, Dyrekcji, Nauczycielom, Pedagogom oraz Pracownikom Szkoły.

Poniżej foto-relacja – serdecznie zapraszam do obejrzenia.

Edyta Oliwa

• UWAGA!

• W dniu 09 czerwca 2023 r. sekretariat szkolny będzie nieczynny. W pilnych sprawach proszę kontaktować się pod numerem telefonu 662-713-865.

Za utrudnienia przepraszamy!

• Sukces naszej uczennicy na Powiatowym Konkursie Poezji Romantycznej w Zielonce!

• 30 maja 2023 r. w Zespole Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce odbył się XIV  Powiatowy Konkurs Poezji Romantycznej. Naszą szkołę reprezentowała jedna uczennica i otrzymała nagrodę. Zofia Kaczmarska z klasy VIIIb zajęła I miejsce za wykonanie piosenki pt. „Stepy Akermańskie". Serdecznie gratulujemy!!

• Wypad klas I-III do kina "Kultura" w Wołominie!

• Dnia 10 maja 2023 r. klasy I-III wybrały się do Wołomina na spektakl teatralny "Ach ta Pipi". Przepiękna sceneria zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie. Po spektaklu z dziećmi zajechaliśmy do McDonald's na posiłek. Korzystając z pięknej pogody tego dnia poszliśmy na plac zabaw na terenenie parku przy Muzeum Z. i W. Nałkowskich w Wołominie. To była świetna zabawa!