• Kino plenerowe z okazji Dnia Dziecka!

• Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na kino plenerowe na Ogródku Jordanowskim. W sobotę, 1 czerwca o godz. 21:00 obejrzymy film animowany „Pies i kot”.

Kotka Diva jest wielką gwiazdą internetu. Ma miliony followersów i nie zadaje się z byle kim. Pies Chichi mieszka na ulicy, ale ma dobre serce i spryt. Szalony los sprawia, że oboje w tej samej chwili wpadają w nie lada tarapaty. Diva musi odnaleźć swoją ukochaną panią Monikę, a Chichi zrobi wszystko by nie dać się złapać Jackowi, złodziejowi, któremu „połknął sprzed nosa” bezcenny rubin. Choć dogadują się jak pies z kotem, tym razem muszą działać łapa w łapę. Podobnie jak Monica i Jack, którzy łączą siły w poszukiwaniu zaginionych zwierzaków. Gdzieś między Montrealem i Nowym Jorkiem rozgrywa się szalony pościg niedobranych par, które szukają siebie nawzajem, nie zdając sobie sprawy, że ich tropem podąża gotowy na wszystko i zepsuty do szpiku kości …policjant.

• Szanse i zagrożenia wynikające z wykorzystania sztucznej inteligencji w szkołach podstawowych

• Dynamizacja rozwoju sztucznej inteligencji jako dziedziny techniczno-naukowej jest nam powszechnie znana. Na płaszczyźnie edukacyjnej coraz częściej można dostrzec testowanie nowych możliwości technologicznych. W głównej mierze dotyczy to sfery nauczania i uczenia się. Celem niniejszego artykułu jest polemika nad najważniejszymi szansami i zagrożeniami płynącymi z korzystania sztucznej inteligencji w szkołach podstawowych. Wykorzystanie tych narzędzi w szkolnictwie otwiera nowe horyzonty nie tylko dla uczniów, ale także dla kadry pedagogicznej. Aby skorzystać z całego potencjału oferowanych nam możliwości, konieczne jest przemyślane wdrożenie sztucznej inteligencji do szkół. Zminimalizuje to ryzyko wystąpienia niepowodzeń i spowoduje wzrost zasobów nowoczesnej technologii.

• "Kącik wędrującej książki"

• Drodzy Uczniowie,

W naszej szkole powstaje „KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI”

Akcja będzie polegać na dzieleniu się książkami ze swojej domowej biblioteczki z innymi uczniami. Jeżeli w waszym domu znajdują się książki, z których już nie korzystacie, przynieście je do szkoły i zostawcie w kąciku, skąd inni będą mogli je wypożyczyć do swojego domu. Po przeczytaniu prosimy o zwrot książki, by mogło z niej skorzystać jak najwięcej osób.
            Mamy nadzieję, że wymiana książek sprawi Wam wiele radości i przyjemności oraz nauczy odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. Prosimy liczyć się z ewentualnością, w której przyniesiona książka nie wróci do właściciela.

Kącik wędrującej książki czeka na Was na górnym korytarzu przy świetlicy szkolnej. Książki można wymieniać w trakcie przerw, podczas dyżuru pełnionego przez nauczyciela.

Ewa Tymińska