• Kolejka do „Kultury”
        • Kolejka do „Kultury”

          04.04.2025

          3 kwietnia, nasi uczniowie z klasy czwartej, piątej szóstej i ósmej przyjechali do Wołomina na zajęcia o sztucznej inteligencji. Zainteresowanie tym wydarzeniem wśród młodzieży szkolnej było tak duże, że musieliśmy  stać w kolejce do kina Kultura, gdzie odbywały się zajęcia. Warsztaty o funkcjonowaniu sztucznej inteligencji spotkały się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji inicjowanej przez prowadzącą. Po zakończeniu tej części odbył się pokaz filmu „ Lars jest LOL”.

          Dzieci z dużą uwagą obejrzały wzruszającą opowieść o  przyjaźni z chłopcem dotkniętym autyzmem. Film opowiadał o trudnych relacjach młodych ludzi i ich stopniowej nauce tolerancji i życzliwości wobec osób autystycznych. Dla naszych uczniów to już kolejna lekcja otwartości, zrozumienia i budowania dobrych relacji z osobami ze spektrum autyzmu.

          W naszej wyprawie do Wołomina nie mogło oczywiście zabraknąć bardziej rozrywkowej części.

          Wpadliśmy do wołomińskiej Galerii na przekąski i chwilkę relaksu.

          Na zakończenie tej relacji należy podziękować naszym uczniom za bardzo dobre zachowanie w czasie pobytu w kinie „Kultura”. Inne szkoły obecne na tych zajęciach mogłyby się od nas wiele nauczyć 😉

          Jacek Koziatek

        • Relacja z Kiermaszu Przekąsek!

          03.04.2025

          W dniu 27 marca 2025 r. w naszej szkole odbył się kiermasz przekąsek. Tego dnia uczniowie mogli skosztować m.in. zapiekanek, gofrów, popcornu i galaretek. Największym powodzeniem cieszyły się gofry, które były wypiekane na bieżąco. Takie akcje potwierdzają, że uczniowie chętnie angażują się w różnego rodzaju wydarzeniach i motywują do organizacji kolejnych. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na nagrody konkursowe. Duże podziękowania należą się nauczycielom, którzy pomogli w przeprowadzeniu kiermaszu.

          Kinga Bogusiewicz
          Martyna Leśniewska
          Łucja Sasin

        • Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola/oddziału przedszkolnego!

          03.04.2025

          Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola i oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem na rok szkolny 2025/2026 znajdują się na tablicy na łączniku szkoły.

          Rodzice dzieci zakwalifikowanych, składają pisemne oświadczenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w terminie 31.03.2025 r. - 11.04.2025 r. 

          Wzór dostępny na stronie szkoły, w zakładce Rekrutacja 2025/2026

      • Relacja z udziału w ogólnopolskim programie "Szkoła z Głową"
        • Relacja z udziału w ogólnopolskim programie "Szkoła z Głową"

          02.04.2025

          W dniach 27 lutego oraz 06 marca 2025 r., w klasach VI – VIII zostały przeprowadzone spotkania z uczniami w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła z głową", której organizatorem jest Organizator Edu 2.0. Projekt uzyskał Patronat Honorowy Ministra Edukacji. Temat projektu to „Profilaktyka zdrowia psychicznego oraz psychologiczne wsparcie rówieśnicze”.

          Uczniowie zapoznali się z zagadnieniem zdrowia psychicznego. Poznali metody dbania o to, aby zdrowie psychiczne było w dobrym stanie oraz co robić, gdy stan zdrowia psychicznego się pogorszy. Uczniowie otrzymali ulotki z numerami telefonów, w których mogą otrzymać profesjonalną pomoc. Zostały im przedstawione stacjonarne punkty udzielanej pomocy psychologicznej, które znajdują się w okolicach naszej miejscowości.

          Podczas kolejnych zajęć uczniowie poznali zasadę „4Z” – pierwszej pomocy emocjonalnej. Do każdych z pojęć stworzyli logo, tak aby łatwiej było zapamiętać każdy z wyrazów.

          Poza zdobyciem cennego doświadczenia zarówno szkoła, prowadzący, jak i uczestnicy zajęć, uzyskali odpowiednie zaświadczenia. Prowadzące uznały, że imienne zaświadczenie należy się uczennicy klasy 6 - Aleksandrze Iwanek, za wyróżniającą się na tle innych uczestników aktywność. 

           

          Kinga Bogusiewicz – psycholog

          Agnieszka Mrozińska – pedagog

          Martyna Leśniewska – pedagog specjalny

      • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole!
        • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole!

          25.03.2025

          Zimę żegnamy i Wiosnę Witamy!

          W piątek 21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny! Pierwszą atrakcją, z której wszyscy uczniowie skorzystali  było Planetarium - wyruszyli w odległe przestworza, aby poznać historię kosmosu.

          Następnie nasi uczniowie od tych najmłodszych przedszkolaków po tych najstarszych udali się na przemarsz z Marzannami po okolicy. Spacer zakończył się na placu zabaw, na którym pracownicy obsługi już naszykowali kolejną atrakcję jaką było ognisko. Dzieci piekły kiełbaski, pianki i ziemniaki, bawiły się przy muzyce, śpiewały i tańczyły.

          Ten dzień był wyjątkowy. Wszyscy fantastycznie się bawili, a pogoda była iście wiosenna.

          Dziękujemy wszystkim za pomoc i organizację tego wspaniałego dnia, w szczególności p. Monice Macie oraz pracownikom obsługi.

        • Wyniki konkursu na logo Rady Rodziców!

          25.03.2025

          Szanowni Państwo!

          Rada Rodziców uprzejmie informuje, że w wyniku konkursu na logo rady rodziców, zwyciężyła praca Alicji Skoniecznej z kl.7. Gratulujemy!

          Przewodniczący Rady Rodziców,
          Dariusz Sobczak

      • Sukces naszej uczennicy!
        • Sukces naszej uczennicy!

          21.03.2025

          13 marca 2025 r. w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu odbył się XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski o poezji K.K. Baczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały troje uczniów, dwoje recytując wiersze, a jedna przedstawiając prezentację multimedialną, są to: Julia pasierb, Alicja Skonieczna i Oskar Kleszczyński.

          Nasza uczennica Alicja Skonieczna zajęła II miejsce w kategorii multimedialnej na temat: „K.K.Baczyński w różnych tekstach kultury”.

          Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!

        • Wycieczka klasy VII i VIII do kina Helios w Wołominie!

          21.03.2025

          19 marca klasa 7 i 8 wyjechały do kina Helios w Wołominie. Przejazd odbył się nie autokarem, ale pociągiem ze stacji Jasienica, co stanowiło inną formę „wycieczkowania”.

          Celem naszego wyjazdu było zapoznanie się z prelekcją na temat autyzmu oraz obejrzenie filmu pt. „Jeden na milion”. Tematyka prelekcji i filmu stanowiła kolejną lekcję o osobach ze spektrum autyzmu, które są wśród nas. Mogliśmy zapoznać się z uczuciami i sposobem patrzenia na świat tych osób. Była to dla nas lekcja, jak tworzyć z nimi relacje koleżeńskie i przyjacielskie.

          Nasz wyjazd stanowił kolejny wkład w poznanie oraz w naukę szacunki i tolerancji dla osób, które są „JEDNE NA MILION”.

          Dziękujemy opiekunom: Panu Jackowi Koziatkowi i Pani Klaudii Karolak :)

      • Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - spektakl na żywo!
        • Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - spektakl na żywo!

          20.03.2025

          Kolejne cudowne przeżycie za nami. Dziś klasy I-III i VI miały zaszczyt obejrzeć na żywo spektakl muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Ludowa muzyka, piękne stroje, wybitni tancerze... Magia teatru. Magiczna podróż przez nasz kraj, w trakcie której poznaliśmy regionalne tańce ludowe, tradycyjne stroje i gwarę, a to wszystko okraszone cudowną muzyką na żywo!!!!

          Bardzo dziękujemy pani Ewie Dzięcioł za pomoc w realizacji wyjazdu. Dziękujemy również paniom Renacie Wildze-Pieńczuk, Łucji Sasin, Ewie Tymińskiej, Sylwii Rukat oraz Momnice Macie za propagowanie i rozwijanie w dzieciach szacunku do tradycji oraz historii kulturowej naszego kraju.

          Sylwia Rukat

      • Dni otwarte w szkołach!
        • Dni otwarte w szkołach!

          20.03.2025

          Zastanawiasz się, którą szkołę wybrać?

          Dni otwarte to świetna okazja, by poznać nauczycieli, atmosferę i ofertę edukacyjną z bliska!

          𝗧𝗘𝗥𝗠𝗜𝗡𝗬 𝗗𝗡𝗜 𝗢𝗧𝗪𝗔𝗥𝗧𝗬𝗖𝗛

          Liceum mundurowe w Urlach 11 kwietnia 2025 r. 12.00

          Zespół Szkół imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu

          15 kwietnia 2025 r. 09.00-13.00 I 16.00-18.00

          24 maja 2025 r. 12.00-17.00 w ramach 5. Tłuszczańskiego Dnia Techniki Kolejowej

          Zespół Szkół w Wołominie Ul. Legionów 85

          15 kwietnia 2025 r. 17.00

          Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce

          15 kwietnia 2025 r. 17.00

          Liceum Ogólnokształcące w Radzyminie

          14 kwietnia 2025 r. 17.00

          Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie

          26 kwietnia 2025 r. 10.00

          Ciekawostki i statystyki:

          Aż 80% uczniów twierdzi, że wizyta na dniach otwartych pomogła im w podjęciu decyzji o wyborze szkoły.

          Średnio 1 na 3 absolwentów żałuje swojego wyboru szkoły – dlatego warto dobrze się zastanowić!

          Uczniowie, którzy wybierają szkołę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, są o 60% bardziej zadowoleni z nauki i przyszłej kariery.

          𝗡𝗮 𝗰𝗼 𝘇𝘄𝗿𝗼́𝗰𝗶𝗰́ 𝘂𝘄𝗮𝗴𝗲̨ 𝗽𝗼𝗱𝗰𝘇𝗮𝘀 𝗱𝗻𝗶 𝗼𝘁𝘄𝗮𝗿𝘁𝘆𝗰𝗵?

          Sprawdź, jakie zajęcia dodatkowe oferuje szkoła.

          Porozmawiaj z uczniami – oni najlepiej powiedzą Ci, jak wygląda codzienność.

          Dowiedz się, jakie wyniki osiągają absolwenci – to może być wskazówka co do jakości nauki!

          Nie wybieraj w ciemno – sprawdź, gdzie naprawdę będziesz się rozwijać!

        • Wycieczka - Stacja Muzeum!

          20.03.2025

          U nas się całkiem dużo się dzieje...

          W ostatnim czasie klasy I-III odwiedziły Stacje Muzeum - muzeum kolejnictwa. Odbyliśmy warsztaty u Rogatka dotyczące bezpieczeństwa na drodze i na przejeździe kolejowym, poznaliśmy historię kolei w Polsce, dowiedzieliśmy jak rozwijało się kolejnictwo. Wszystko można było dotknąć,  a nawet wejść do środka. Uczniowie bawlili się super!

          Sylwia Rukat

        • „To tylko przekąska”… czy na pewno? – informacja NFZ

          17.03.2025

          Codzienne wybory dotyczące jedzenia mogą wydawać się mało znaczące. Słodki batonik jako nagroda, popcorn podczas seansu czy chipsy między posiłkami – to tylko drobne przekąski. Jednak takie nawyki, choć pozornie niegroźne, mogą w dłuższej perspektywie negatywnie wpłynąć na zdrowie.

          Jak zauważa mgr Elżbieta Gmurczyk, dietetyk i dietetyk dziecięcy: „Niezdrowe przekąski mogą powodować  podwyższony poziom cukru we krwi, podwyższony poziom insuliny, cholesterolu czy trójglicerydów. To może prowadzić do różnych chorób, zmiany nastrojów, generalnie pogorszenie kondycji umysłowej, fizycznej czy emocjonalnej. I to co myślę ważne w przypadku młodzieży to pogorszenie jakości cery, skóry”.

          Spożywanie tego typu produktów znacząco zwiększa ryzyko otyłości – poważnej choroby przewlekłej, która może prowadzić do licznych komplikacji zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu 2, schorzenia serca czy problemy z układem ruchu, znacznie obniżające jakość życia.

          Aby lepiej zrozumieć, dlaczego popularne przekąski mogą być zdradliwe, Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował film edukacyjny "Dzieci i przekąski: Jak nie wpaść w niebezpieczną pułapkę. Zdrowie na Pierwszym Planie".

          Materiał ten odpowiada na kluczowe pytania:

          • Jak spożywanie popularnych przekąsek wpływa na zdrowie dzieci?
          • Jakie nawyki warto wdrażać w domu, by wspierać zdrowy styl życia?
          • W jaki sposób zachęcić dzieci do sięgania po zdrowsze alternatywy przekąsek?

          Film dostępny jest na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=H6YiGk0hhJ4

      • Dzień Babci i Dziadka!
        • Dzień Babci i Dziadka!

          10.03.2025

          Babciu, Dziadku – Kochamy Was! – takie hasło towarzyszyło przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego w Miąsem oraz zerówce w Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem, które 27 lutego 2025 roku gościły Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Przygotowany przez dzieci program artystyczny, pełen emocji i wzruszeń, przeplatany był oklaskami i radosnym uśmiechem Babć i Dziadków. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie.

          Po oficjalnej części dziadkowie wraz z wnukami zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku. To był naprawdę wyjątkowy czas. Babcie i Dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze przedszkolne mury.

          Serdecznie dziękujemy!

          Katarzyna Kowalczyk
          Karolina Łokietek
          Emilia Suchocka

      • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w naszej szkole!
        • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w naszej szkole!

          28.02.2025

          1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia Polski, ustanowione zostało przez Sejm RP 3 lutego 2011 roku.

          Dzień Pamięci  obchodzimy również w naszej szkole. Z tej okazji zostały zorganizowane pogadanki na lekcjach wychowawczych oraz lekcjach historii. Została wykonana wystawa szkolna poświęcona bohaterom walki z komunistycznym reżimem a w klasach powstały gazetki o tej tematyce.Pamięć o naszych bohaterach jest naszym obowiązkiem  a ich poświęcenie, jest dla nas drogowskazem i wartością najważniejszą. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest kolejną okazją do kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich.

          Jacek Koziatek

    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
      • tel. (029) 757 30 50
      • ul. Kardynała Wyszyńskiego 44
        05-240 Miąse
        Poland
      • PONIEDZIAŁEK 8.00 - 16:00
        WTOREK 8.00 - 17:00
        ŚRODA 8.00 - 16:00
        CZWARTEK 8.00 - 16:00
        PIĄTEK 8.00- 15:00
    • Logowanie