• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60.000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży, przydatnych w codziennym życiu.

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt. Są to między innymi:

• drukarka 3D z akcesoriami
            • Aparat fotograficzny Sony wraz z Gimbalem, statywem do aparatu i kamery oraz zestawem oświetleniowym: lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
            • długopisy BANACH 3D
            • Klocki Gigo - energia słoneczna, wiatrowa i wodna
            • Laptop Acer Chromebook - 2 szt.
            • Laptop Acer TravelMate - 1 szt.
            • LEGO Education - Esential, Motion Prime Pack, Prime - zestaw podstawowy
            • Mikrofon kierunkowy Saramonic
            • Mikroport Saramonic
            • Moje Bambino Sygnis Edu Lab 3D - pakiet podstawowy
            • Pakiet Korbo Code - klocki konstrukcyjne
            • Robot Photon
            • Stacja lutownicza
            • tablety Terra - 12 szt.

Z wyposażenia, które trafiło do naszej szkoły będą mogli korzystać wszyscy uczniowie, zarówno na lekcjach jak i  na zajęciach dodatkowych.

• "Aktywna Tablica"

• Dzięki zaangażowaniu Nauczycieli, Pani Dyrektor oraz Gminy Tłuszcz udało się pozyskać 35 000 zł z Rządowego Porgramu "Aktywna Tablica". Wkład własny szkoły to 8 750 zł.

Pomoce dydaktyczne, w które została wyposażona szkoła to:

• Zestwa 2xMonitor Mate 65 wraz z aplikacjami terapeutycznymi;
            • Tablety Huawei MediaPad T10 - 8 szt.
            • Program - Moc Emocji PRO kompetencje emocjonalno-społeczne poziom 2
            • Program - Eduterapeutica. SPE. Dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia. Klasy 4-8
            • Program - Eduterapeutica. SPE. Klasy 1-3
            • Laptopy MICROSOFT Surface Go - 2 szt.
          • "Trzymaj Formę"

• Program edukacyjny "Trzymaj Formę!" promujący zdrowy styl życia poprzez zbilansowaną dietę!

Program zainicjowany został przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.
            Program realizowany jest metodą projektu dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły.

Strona internetowa programu "Trzymaj Formę!"  -  wejdź

• „Program dla szkół”

• „Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci. Działania edukacyjne, w których uczniowie uczestniczą, takie jak: wspólne przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania, zakładanie ogródków szkolnych czy organizowanie warsztatów kulinarnych, festynów oraz wycieczek tematycznych, poszerzają ich wiedzę na temat pochodzenia warzyw, owoców i produktów mlecznych. Ambasadorem „Programu dla szkół” jest postać Chrumasa – animowanego bohatera, który w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego odżywiania. Można go zobaczyć w internecie na www.programdlaszkol.pl i na kanale YouTube "Program dla szkół".

„Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.