• CIEKAWA LEKCJA POLSKIEGO W TŁUSZCZAŃSKIEJ BIBLIOTECE
  17.10.2018

   

            Uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem wzięli udział w warsztatach twórczego pisania, zajęcia odbyły się w Bibliotece Publicznej w Tłuszczu. Tę nietypową lekcję języka polskiego przeprowadziła Pani Aleksandra Rzążewska ze stowarzyszenia KONCENTRAT w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak i dlaczego zmienia się język, ćwiczyli swoją kreatywność poprzez tworzenie anagramów, doskonalili zdolności językowe i komunikacyjne oraz poznali sposoby na to, by pisać lepiej. Projekt Wspólny mianownik stworzony przez stowarzyszenie ma na celu przywrócenie do języka czynnego słów, które wyszły z codziennego użycia.

 • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I DEN
  12.10.2018

  Uroczystość ślubowania i pasowania to tradycja naszej szkoły. Gościliśmy dziś, jak każdego roku, władze gminy oraz wielu rodziców i dziadków, którzy ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy recytujące wiersze i śpiewające piosenki. Wielki, symboliczny ołówek posłużył jako narzędzie nadające najmłodszym dzieciom status ucznia Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem. Dzieci otrzymały słodkie upominki od burmistrza Tłuszcza. Świętowaliśmy dzisiaj również Dzień Edukacji Narodowej. Krótka część artystyczna wywołała uśmiech na twarzach wszystkich pracowników naszej szkoły. Dziękujemy za wszystki wspaniałe życzenia a naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w szkole. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii. 

 • RAJD ROWERY "Z NATURĄ I KULTURĄ"
  02.10.2018

  TURYSTYKA ROWEROWA  - TO JEST TO!

   

  25 września br. uczniowie Zespołu Szkół  im. Zofii Solarzowej  w Miąsem pod opieką nauczycieli: Pani Kingi Baranowskiej i Pana Macieja Oleksiaka wzięli udział w V Powiatowym Rajdzie Rowerowym z Naturą i Kulturą. Organizatorem Rajdu był Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym. Projekt dofinansowano ze środków Powiatu Wołomińskiego.

  W rajdzie udział wzięło 161 uczestników – uczniów i nauczycieli ze: Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Szkoły Podstawowej  im. ks. Jana Twardowskiego  w Stryjkach, Szkoły Podstawowej im. M. Gotowca w Klembowie, Zespołu Szkół  im. Władysława   Podkowińskiego  w Mokrej Wsi, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi z Oddziałem Gimnazjum im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach, , Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Urlach, Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  03.09.2018

  "Marzenia się spełniają" - takie hasło było mottem tegorocznej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.  Przybyło na nią wielu gości, rodziców i przede wszystkim nasi uczniowie, by świętować nie tylko nowy rok szkolny, ale również zakończenie poważnych prac remontowych w szkole. Rozpoczęliśmy bardzo uroczyście wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor, witając gości i dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do zmian wyglądu naszej szkoły. Były też serdeczne życzenia dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Krótko przemawiali również nasi goście, marszałek Adam Struzik oraz burmistrz, Paweł Bednarczyk. Na zakończenie uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowankami. Nowy rok szkolny 2018/2019 otwarty!!! Mamy w galerii kilka zdjęć z uroczystości. 

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się
  3 września 2018 roku.


  Godzina 9:00 - msza święta w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Miąsem;
  Godzina 10:00 - spotkanie w szkole na sali gimnastycznej.

 • 20.08.2018

  Przybory potrzebne do klasy „0”      2018/2019

   

  1 ryza papieru ksero,

  2 bloki rysunkowe kolorowe A4,

  1 blok techniczny biały A4

  2 bloki techniczne kolorowe A4,

  nożyczki,

  kleje biurowe w sztyfcie,

  zeszyt 16-kartkowy do korespondencji z rodzicami,

  zeszyt w kratkę 16-kartkowy,

  zeszyt 3 linie 16-kartkowy,

  ołówki,2 gumki, temperówka do cienkich i grubych kredek,

  2 teczki papierowe na gumkę,

  plastelina min. 12 kolorów,

  farby plakatowe min. 12 kolorów,

  kredki ołówkowe (grube lub trójkątne),

 • WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   

   

   

  WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   

  Ubranka do przedszkola:

  • Obuwie na zmianę – kapcie najlepiej na rzepy lub zatrzaski
  • Dwa komplety ubrań do przebrania – spodnie, majteczki, bluzka, rajstopki lub skarpetki (podpisane)
  • Pościel do leżakowania – poszewka na kołdrę (wymiary dł.115cm szer.75cm) i poduszkę (wymiary dł.50cm szer.30cm) lub kocyk i jasiek (podpisane)

   

  Artykuły higieniczne:

  • Kubeczek, pasta do zębów, szczoteczka do zębów (podpisane
 • INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH - Obrazek 1

  Inspektor Ochrony Danych

   

  Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Gminy Tłuszcz - Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem

  Sebastian Kępka

  e-mail: iod.tluszcz@edukompetencje.pl

  Inspektor realizuje swoje zadania ze wsparciem zespołu Firmy Edukompetencje.

  podstawa prawna powołania i funkcjonowania Inspektora:

  1.  Art. 37 - 39 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia
   27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem
 • PIKNIK RODZINNY
  25.06.2018

  24 czerwca zorganizowaliśmy Piknik rodzinny. Mimo niesprzyjającej pogody impreza była bardzo udana i licznie wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, dziadkowie i przyjaciele naszej szkoły. Pierwszą część pikniku stanowiła część artystyczna. Dzieci z przedszkola, zerówki i szkoły recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, za co zostały nagrodzone wielkimi brawami od zgromadzonej publiczności. Po występach nie tylko najmłodsze dzieci szalały na darmowych dmuchańcach: zjeżdżalni i pirackim statku. Można było zjeść bezpłątnie watę cukrową, do której ustawiały się długie kolejki. Było też kilka stoisk, gdzie za drobną opłatą kupowano kiełbaski z grilla, pierogi, chleb ze smalcemi i ogórkiem, pyszne ciasta oraz ciepłe i zimne napoje. Wielką atrakcją był pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP z Miąsego. Dzieciaki mogły się nawet przejechać prawdziwym strażackim wozem!  Nie zabrakło też sportowych wrażeń - wielu uczniów rywalizowało w konkurencjach "na wesoło". Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szkołę, czy to finansowo, czy rzeczowo. Dzięki temu był to naprawdę wspaniały dzień, pełen wrażeń dla wszystkich uczestników. Zapraszamy na fotorelację w galerii. 

Menu

Piątek 19.10.2018
liczba odwiedzin: 448469

WIADOMOŚCI

KONTAKT

 • Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
  05-240 Miąse
  ul. Kardynała Wyszyńskiego 44
 • tel. (029) 757 30 50
  fax. (029) 757 30 50

GALERIA ZDJĘĆ