• 09.12.2017

  W ramach  wolontariatu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W dwa kolejne weekendy w tłuszczańskich sklepach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali produkty spożywcze, które zostaną rozdane potrzebującym rodzinom.

   

   

  Klienci w sklepach Groszek, Api i Topaz bardzo chętnie dzielili się zakupami i dzięki temu naszi uczniowie zebrali wiele różnorodnych produktów. Będzie co dzielić! Dziękujemy ofiarodawcom za hojność i wszystkim naszym wolontariuszom za poświęcony czas i chęć pomocy! Jesteście super!!! 

 • 04.12.2017

  W Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbył się dziś pierwszy Przegląd piosenki w języku angielskim. Wystąpiły w nim dzieci ze szkół i przedszkoli z Tłuszcza i  z terenu gminy. Repertuar był bardzo zróżnicowany, były znane wszystkim przeboje i lubiane piosenki świąteczne. Wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami i pamiątkowymi dyplomami. A oto przedstawiciele naszej szkoły, którzy pięknie zaprezentowali wybrane piosenki. 

  Zosia Kaczmarska z klasy IIIb zaśpiewała piosenkę Celine Dion "I'm alive", a Ola Tlaga z IIIa  "Tomorrow" z musicalu "Annie". 

 • 02.12.2017

  Oczekiwana od kilku dni zabawa andrzejkowa stała pod wielkiem znakiem zapytania, ponieważ z powodu opadów śniegu mieliśmy przerwę w dostawie energii. Młodsi uczniowie bawili się bez muzyki, ale nie zabrakło wróżb i zabaw w pięknie udekorowanej sali. Szczęśliwie awaria została usunięta i tuż po południu Andrzejki zaczęły się na dobre! Samorząd Uczniowski przygotował stanowiska z wróżbami, do których ustawiały się długie kolejki. Wszyscy chcieli dowiedzieć się, co czeka ich w bliższej i dalszej przyszłosci. Było też wiele zabaw na wesoło i oczywiście dyskoteka prowadzona przed DJ. Dziękujemy członkom SU za przygotowanie super zabawy i zapraszamy do galerii

 • 30.11.2017

  Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy V naszej szkoły, Karol Więch, otrzymał wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym "Moje miasto - moja gmina Tłuszcz". Patronat nad konkursem objęła Gmina Tłuszcz i Centrum Kultury i Rekreacji.

   

  Wręczenie nagród powiązane było z otwarciem wystawy "Miasto i gmina Tłuszcz przez stulecia" w Społecznym Muzeum Ziemii Tłuszczańskiej. Pracę Karola oraz pozostałe nadesłane przez uczestników konkursu można oglądać w Muzeum. Gratulujemy Karolowi sukcesu! 

 • 23.11.2017

  Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego. przy udziale m.in. pracowników Kuratorium Oświaty w  Warszawie opracowany został  Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością. Adresatami tej niezwykle ważnej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością. Celem publikacji jest przekazanie pełnej wiedzy o systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej. Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem. 

 • 16.11.2017

  Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie "Czytam, więc wiem", który odbędzie się we wtorek, 22 listopada. Wszystkich chętnych zapraszamy tego dnia do biblioteki. 

 • 13.11.2017

  11 listopada to niezwykle ważna data w dziejach naszego kraju. Tego właśnie dnia w roku 1918, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość.  Pamiętamy o tym i corocznie bardzo uroczyście obchodzimy to najważniejsze dla nas święto. Dziś, pełni powagi i skupienia, wzięliśmy udział w akademii upamiętniającej wydarzenia z przeszłości, uświadamiając sobie, że również my, tu i teraz,  tworzymy

  "Długi łańcuch ludzkich istnień, 

  połączonych myślą prostą, 

  Żeby Polska, żeby Polska,

 • 07.11.2017

   

   

 • 03.11.2017

  Informujemy, że płatność za obiady w listopadzie wynosi 38 złotych. Prosimy o dokonywanie wpłat w dniach 1 - 11 listopada. W przypadku odliczeń prosimy o kontakt z sekretariatem. 

Menu

Wtorek 12.12.2017
liczba odwiedzin: 392919

WIADOMOŚCI

KONTAKT

 • Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
  05-240 Miąse
  ul. Kardynała Wyszyńskiego 44
 • tel. (029) 757 30 50
  fax. (029) 757 30 50

GALERIA ZDJĘĆ